5 věcí, které jste o skandinávském stylu možná nevěděli | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

5 věcí, které jste o skandinávském stylu možná nevěděli

5 věcí, které jste o skandinávském stylu možná nevěděli
Sdílejte článek dál...
5 věcí, které jste o skandinávském stylu možná nevěděli
5 (100%) 1 vote

Zařiďte si interiér ve skandinávském stylu a odhalte všechny záludnosti a zajímavá fakta. Inspirujte se interiéry vytvořenými v severských zemích.

Jaké jsou hlavní barvy?

Tradičně se upřednostňují barvy bílé, černé a odstíny hnědé. Bývají doplněny i jinými barvami a vytváří základ pro výstavbu celého interiéru. Pracuje se s větším prostorem a elegantními liniemi. Přírodní materiály hrají hlavní roli. Výhodou je, že nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými barevnými kombinacemi, protože k bílé a černé se hodí všechny další barvy.

Moderní a rustikální skandinávský styl

Skandinávský styl můžeme rozdělit na moderní, který využívá nových tvarů nábytku a spoléhá na přímou jednoduchost a rustikální, jehož předností je využívání klasických věcí a spojování starých věcí s pár novými prvky. Mnohdy se od sebe nedají příliš odlišit. Každý z nich však v sobě ukrývá útulné pojetí a zařízení.

Umění kombinovat nové se starým

Výrazným znakem pravého skandinávského stylu je umění kombinovat nové moderní prvky s těmi starými klasickými. Běžné interiéry zařizují Skandinávci s důrazem na detail a dokážou velmi pečlivě zapracovat i na první pohled nesourodé věci. Dělají tak s lehkostí a typickým stylem, který se stal předlohou pro vznik velmi moderního stylu bydlení i jinde v Evropě.

Styly se v jednotlivých zemích lehce odlišují

I když se na první pohled zdá, že všechny skandinávské styly vypadají stejně, opak je pravdou. Při pečlivém pozorování skutečných domácností v jednotlivých zemích můžeme vypozorovat drobné rozdíly. Například v Dánsku panuje velká tendence kombinování nového se starým. Švédské interiéry jsou kreativní a s neuvěřitelným citem pro detail. Finské interiéry jsou hlavně světlé a často nechybí ani typická finská sauna.

Neustálá snaha o útulné a pohodové bydlení

Lidé z Dánska, Finska, Švédska a Norska mají dlouho zakořeněnou touhu neustále zdokonalovat své bydlení k co možná nejvíce útulného, pohodovému a příjemnému ideálu. Láska k přírodě se odráží ve využívání téměř výhradně přírodních materiálů. Jsou zachovávány čisté linie, jednoduchost a praktičnost. Cílem je vytvořit jedinečný interiér poskytující příjemný dojem z bydlení.

Sdílejte článek dál...


1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Inspirace na zařízení ložnice ve skandinávském stylu | Domov21 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] kde se budeme cítit příjemně a ve svém vlastním světě. Pokud je vám blízký jednodušší skandinávský styl s nádechem přírody, podívejte se na pár inspirací, jak dosáhnout vysněné severské […]