6 tipů, jak vytvořit interiér v provensálském stylu | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

6 tipů, jak vytvořit interiér v provensálském stylu

6 tipů, jak vytvořit interiér v provensálském stylu
Sdílejte článek dál...
6 tipů, jak vytvořit interiér v provensálském stylu
5 (100%) 2 votes

Provensálský styl nese své jméno po části Francie – Provence. Je označován jako francouzský venkovský styl a přináší jednoduchou eleganci s nádechem romantiky. Když zvládnete provedení a kombinaci jednotlivých prvků, odměnou bude útulný, vkusný a zároveň uvolněný domov.

Dobré výchozí podmínky

Základem pro vytvoření krásného provensálského interiéru jsou dobré výchozí podmínky v podobě vhodných prostor. Nejvíce se hodí pro použití v domech. S trochou šikovnosti se ale dá aplikovat i do bytů. Ideální jsou přírodně a venkovsky působící prostory. Hrubší omítka, kombinace dřevěných či zděných detailů přímo volá po doplnění nábytku a doplňků.

Jaké zvolit barvy?

Paleta barev je poměrně pestrá a chybu určitě neuděláte s šedou, žlutou a zlatou. Klasikou jsou jemné odstíny fialové, tyrkysové, olivově zelené a skvěle pracují i krémové odstíny. Oblíbené jsou květinové tapety.

Dlážděná podlaha

Typickou podlahou je určitě dlažba. Volte dlaždice v příjemných teplých odstínech hnědé, oranžové a klidně i červené. V tomto jednoduchém stylu se běžná dlažba nachází i například v obývacím pokoji. V létě navíc oceníte její příjemný chladivý efekt.

Tradiční nábytek

V provensálském interiéru narazíme na jednodušší dřevěný nábytek. Může být ponechaný v původní barvě, případně je opatřen typickou světlou patinou. Vola varianty hodně závisí na celkovém ladění interiéru.

Keramické doplňky

Důležitým bodem, bez kterého se správný interiér ve stylu Provence neobejde, jsou keramické doplňky. Patří hlavně do kuchyně, ale parádu udělají i na poličce či na krbové římse.

Další jemné dekorace a práce s detailem

Provensálský styl přináší hlavně jednoduchost, takže většina doplňků má i svou funkci. Design bývá jednoduchý s nádechem nostalgie. Hodí se jemná práce s květinami a detaily v podobě ubrusů, přehozů a polštářků.

Sdílejte článek dál...


Komentujte

4 Komentáře zapnuto "6 tipů, jak vytvořit interiér v provensálském stylu"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] starším hodnotám. Umí však být velmi moderní a s pomocí pár prvků dokážete vykouzlit nádherně vypadající interiér. Co všechno můžete zakomponovat do venkovního stylu? Podívejte se na trochu […]

trackback

[…] fungují odhalené cihlové stěny a světlé prostory. Pokuste se naplno využít možnosti svého interiéru a vytvořte si nejlepší základ pro krásnou […]

trackback

[…] V provensálském stylu hodně vidíme staré věci s typickým popraskaným nátěrem, které vypadají, že jsou plné příběhů a mají svou dlouhou historii. V citlivé kombinaci vytváří elegantní stylový dojem. Využít můžete nové bytové doplňky v provensálském stylu ze specializovaných obchodů, ale navštívit můžete i antikvariáty a bazary, kde jistě objevíte netradiční a zajímavé prvky pro ozvláštnění svého interiéru. […]

trackback

[…] plus získáte v okamžiku, když máte prostorný a přirozeně světlý interiér. Ten je radost zařizovat a příliš se nemusíte bát ani tmavších odstínů fialové či […]