Inspirace - interiér ve skandinávském stylu | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Inspirace – interiér ve skandinávském stylu

Inspirace – interiér ve skandinávském stylu
Sdílejte článek dál...
Inspirace – interiér ve skandinávském stylu
5 (100%) 10 votes

Líbí se vám severský styl a chcete si ho užívat ve svém bytě? Zařídit si interiér ve skandinávském stylu není nic složitého a vystačíte si s málem. Podívejte se na inspirace a vyberte si z nich to nejlepší.

Čím se vyznačuje skandinávský styl?

Ideální pro milovníky přírody a všechny, kteří dokážou ocenit jednoduchý a stylový design. Hlavní roli hrají základní přírodní materiály, jako je dřevo, sklo a kámen. Při povedeném kombinování vypadá výsledek útulně a jemně uvolněně.

Moderní a přesto přírodní

Skandinávský styl si pohrává s kombinací čistých monochromatických designů a zařazení klasického hnědého dřevěného dekoru. Vzájemné kompromisy moderních a přírodních prvků budí příjemný dojem a dodávají místnosti nezbytnou útulnost.

Promyšlená nejednotnost

Přátelská atmosféra je vytvářená i zdánlivě nesmyslným kombinováním různých prvků. Dřevěné dekorace a drobné detaily vytváří typický dojem z celé místnosti.

Světlý interiér

S využitím bílého jednoduchého nábytku opticky zvětšíte pokoj a dodáte mu příjemné světlo. Ve skandinávském stylu se hodně objevují i tkaniny a látky s klasickými severskými vzory, pruhy či květinami.

Originální prvky

Milovníky designových a originálních věcí potěší volnost skandinávského stylu, který skvěle ladí s různými méně používanými dekoracemi. Na fotografii níže krásně vidíme kontrast netradičního stolku a relativně moderní a jednoduché pohovky.

Čisté a prostorné kuchyně

Styl ze severu se nádherně uplatňuje i v kuchyních, kde hlavní roli hrají čisté linie, dostatek prostoru a ideálně co nejvíce světlé prostředí. Příjemně funguje kombinace bílého vybavení s trochou dřeva. Najdou se ale i zajímavě vypadající pestré kuchyně, kdy nejde o celek, ale vzájemnou kombinaci jednotlivých součástí.

Zděné stěny

Nádherný přírodní, útulný a efektní dojem vyvolávají zděné stěny. Působí jako skvělý dekorační prvek opět v kontrastu se světlými barvami a jednoduchými liniemi.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Do e-shopu

Sdílejte článek dál...


7
Komentujte

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] S použitím prvků venkovského stylu přenesete do svého domova příjemný pocit a útulnost. S použitím romantických vzorů a jejich kombinací s klasickým nábytkem a vzory dosáhnete romanticky působícího výsledku. Venkovský styl si klade za cíl vrátit se k původním hodnotám, ale zachovat maximální funkčnost i modernost celého interiéru. Je ideální pro milovníky jednoduchosti, přírody a tradic. Může se snoubit s rustikálním stylem. Pokud chcete něco více moderního, zkuste například skandinávský styl. […]

trackback

[…] jak si vytvořit přírodní styl, který bude zároveň působit moderně a prakticky, je skandinávský styl. Ten pracuje s jednoduchým designem a využívá přírodních materiálů, jako je dřevo, sklo […]

trackback

[…] prostoru a lehkém spojení s přírodou. Jestli si i vy chcete zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu, bude se vám hodit následujících pár […]

trackback

[…] skandinávského interiéru je vypadat přívětivě a útulně i během chladných a temných zimních měsíců. To vyžaduje […]

trackback

[…] Skandinávský styl můžeme rozdělit na moderní, který využívá nových tvarů nábytku a spoléhá na přímou jednoduchost a rustikální, jehož předností je využívání klasických věcí a spojování starých věcí s pár novými prvky. Mnohdy se od sebe nedají příliš odlišit. Každý z nich však v sobě ukrývá útulné pojetí a zařízení. […]

trackback

[…] útulnost a stylová elegance se jemně propojuje v geniálně vymyšleném skandinávském stylu interiérů. Jedním ze základních pravidel je sice minimalismus a snaha o co nejmenší hromadění […]

trackback

[…] Skandinávii mají dlouhou a tuhou zimu, kterou si chtějí zpříjemnit hřejivě zařízeným interiérem. Proto tolik vládne dřevěný materiál a do pozadí ustupuje studené sklo a kov. Když to jenom […]