Jak na interiér ve vintage stylu? | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Jak na interiér ve vintage stylu?

Jak na interiér ve vintage stylu?
Sdílejte článek dál...
Jak na interiér ve vintage stylu?
5 (100%) 3 votes

Klasický styl využívající staré prvky s nádechem moderny. Přesně to je vintage designový styl. Výsledkem jsou útulně a starobyle vypadající místnosti, které v sobě ukrývají nevšední hodnotu a přináší jakýsi luxusní pocit. Kombinace vintage prvků umí působit velmi elegantně. Podívejte se na pár inspirací, jak můžete snadno vytvořit interiér ve starém vintage stylu.

Přizpůsobte si styl vlastním potřebám

Vintage styl má téměř neomezené možnosti. Můžete se inspirovat různými historickými prvky a nakombinovat je podle sebe. Využijte naplno možnosti prostoru, který máte k dispozici. Pracujte se světlem, případně využívejte zajímavé kontrasty.

Prvky ideálně ze stejného období

Při zařizování vintage interiéru se snažíme zaměřit se na jedno historické období a podle toho pořizujeme jednotlivé věci. Vybírat můžete od prvků z různých století. Oblíbené jsou retro interiéry z druhé poloviny 20. století.

Původní materiály a dostatečná kvalita

Aby výsledek vypadala efektně a ne pouze jako hromada starých věcí, zaměřte se na jejich dostatečnou kvalitu. Skvělým zdrojem mohou být antikvariáty a starožitnictví. V poslední době se ale objevují i nově vyráběné kousky inspirované designem z minulých dob. Snadno si tak zařídíte krásný, ale zároveň historicky vypadající interiér. Tento styl je navíc ideální pro všechny, kdo zbožňují prostory zámků připomínající sídla panovníků a šlechticů.

Pracujte s detaily

Stejně jako při každém zařizování interiéru, i tady jsou velmi důležité detaily. Sladěné drobnosti dodají celku potřebnou dynamiku. Výběr dekorací opět podmiňujeme celkovému stylu a zvolenému období. Pokud si troufnete, můžete se pustit do kombinace moderních a vintage prvků s cílem dosáhnout vlastního osobitého stylu.

Sdílejte článek dál...


Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na