Jak na obývací pokoj v provensálském stylu | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Jak na obývací pokoj v provensálském stylu

Jak na obývací pokoj v provensálském stylu
Sdílejte článek dál...
Jak na obývací pokoj v provensálském stylu
5 (100%) 1 vote

Jemná vůně levandule, útulný pokoj a přívětivá atmosféra. Přesně tohle představuje zařízení pokoje v provensálském stylu. Podívejte se, jak jednoduše a efektivně zařídit překrásný pokoj odpovídající vašim představám.

Se světlým interiérem zazáříte

Velký plus získáte v okamžiku, když máte prostorný a přirozeně světlý interiér. Ten je radost zařizovat a příliš se nemusíte bát ani tmavších odstínů fialové či olivové. Naopak pro majitele menších obývacích pokojů s nepříliš velkými okny, je nejlepší zvolit světlé barvy v podobných odstínech. Kontrasty mohou dodat dynamiku, je však potřeba to s nimi nepřehnat.

Dominantní sedací souprava

Každý obývací pokoj se neobejde bez pořádné sedací soupravy. Platí to i tady. Do provensálského stylu se hodí čalouněné sedací soupravy v pastelových světlých barvách. Jestli půjde o velkou sedačku, či pouze malou pohovku, záleží na vašich prostorových možnostech.

Pastelové barvy a květinové motivy

Když se řekne Provence, většina lidí si představí lány plný levandulí, poklidné vesničky a všudypřítomnou vůni. Dostaňte trochu z této nádherné atmosféry i do svého domova s pomocí vybavení v jemných barvách, jako je fialková, světlé odstíny růžové, žluté a podobně.

Nezapomeňte na drobné dekorace

Pokoj není kompletní, dokud se v něm nebudete cítit jako doma. Obývací pokoj je místem, kde hostíme návštěvy a trávíme chvíle odpočinku. Měl by tedy naplno vystihovat to, jací jsme a jak chceme mít zařízené místo, kde žijeme. Do provensálského stylu se hodí květinové dekorace a chybět by neměla ani váza s květinou, která pomůže připojit typickou příjemnou vůni.

Sdílejte článek dál...


Komentujte

2 Komentáře zapnuto "Jak na obývací pokoj v provensálském stylu"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] obývací pokoj ve vintage stylu není žádná věda. Stačí pouze vědět, jaké máte představy a pustit se do […]

trackback

[…] styl se snoubí s dalšími styly pro vybavení interiéru, jako je například provensálský a venkovský. Hodí se nejrůznější rustikální prvky a jistě si vyberete i v kategoriích […]