Jak zařídit pohádkovou ložnici ve vintage stylu? | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Jak zařídit pohádkovou ložnici ve vintage stylu?

Jak zařídit pohádkovou ložnici ve vintage stylu?
Sdílejte článek dál...
Jak zařídit pohádkovou ložnici ve vintage stylu?
5 (100%) 1 vote

Pohádkové vybavení promění obyčejnou ložnici v místo jako vystřižené z krásného příběhu. Co všechno k tomu budete potřebovat a jak postupovat?

Dominantní postel se zdobeným čelem

Základem je nepochybně dominantní postel ideálně se zdobeným okrasným čelem. V závislosti na vašem vkusu může být i více okázalá. Chybu určitě neuděláte ani postelí s nebesy. Aby postel naplno vynikla je potřeba zaměřit se nejenom na vzhled jejího čela, ale i na to, jaké povlečení budete používat. Základem by měly být kvalitní materiály buď ve světlých pastelových barvách či s jemným vzorem. Povlečení a polštáře mohou být ozdobené i mašličkami, ale dejte si pozor, ať to nepřeženete.

Jemná originalita

Vintage styl se vyznačuje tím, že si ho každý může uzpůsobit podle své fantazie. Vytvořte si v ložnici originální kousek, který se bude skládat z věcí, které se vám líbí, a máte je rádi. Může se jednat o netradiční skříň, zdobené zrcátko, truhličku na šperky, zajímavý stojan na oblečení. Inspiraci naleznete na tematických obchodech s nábytkem a v nespočtu fotografií z časopisů o bydlení.

Krásná komoda

Do ložnice patří i úložný prostor, o který se postará například zdobená komoda. Při jejím výběru nepospíchejte a kupte si až tu opravdu jedinečnou. Vintage styl pracuje s nábytkem inspirovaným minulostí, takže se můžete poohlédnout i v bazarech a antikvariátech.

Záclony, závěsy

Správná pohádková ložnice v romantickém vintage stylu by rozhodně neměla postrádat krásné záclony na oknech spolu se závěsy v ladících barvách. Závěsy mohou tvořit dekoraci i v čele postele. Na okně zastanou okrasnou, ale i praktickou funkci v případě odstínění nežádoucího světla.

Osvětlení a dekorace

Krásná ložnice, která není vidět nám je k ničemu. Aby byl efekt dokonalý, je potřeba přemýšlet nad umístěním hlavního osvětlení a lampiček. Klasikou je křišťálový lustr, který můžete doplnit jemnou stolní lampičkou. Pro dotvoření atmosféry můžete využít nástěnná svítidla, případně svíčky.

Sdílejte článek dál...


Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na