Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu

Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu
Sdílejte článek dál...
Zařiďte si kuchyni ve vintage stylu
5 (100%) 1 vote

Chcete si stylově zařídit kuchyni a hledáte ten správný styl? Možná vás osloví právě vintage, které může mít mnoho podob. Snadno vytvoříte kombinaci historických a retro prvků podle vašeho vkusu. V dnešní nabídce vybavení do kuchyně už není nemožné sehnat pěkné kousky s moderním nádechem, které si navíc zachovávají spoustu stylu.

Inspirace v jednom historickém období

Při vytváření vintage kuchyně se zkuste zaměřit na jedno historické období a podle něj zařídit vybavení. Oblíbené jsou retro kuchyně, které vám připomenou zařízení od babiček či připomenou vzpomínky z dětství. Ti odvážnější si mohou troufnout na zařízení kuchyně v některém z dávnějších historických stylů, jako například baroko či klasicismus. V takovém případě je však shánění vybavení náročnější a získání krásného výsledku je těžší.

Funkční propojenost

Výsledná kuchyně by neměla být pouze hezká na pohled. Při zařizování myslete i na funkční využití. Jednotlivé prvky kombinujte s rozmyslem a pečlivě zvažte umístění jednotlivých spotřebičů. Inspirujte se v katalozích o bydlení, nebo si prohlédněte několik fotek vintage kuchyní z vybrané doby.

Vlastní kombinace stylů

U vintage stylu máte tu výhodu, že můžete libovolně kombinovat jednotlivé styly. V zásadě tak můžete vytvořit vlastní zcela jedinečný styl, který bude pouze ve vaší kuchyni. Volnou ruku máte při výběru barev i zařízení. Zkuste si však představit celek a to, jak do sebe zapadá.

Až do detailu

Někomu stačí základní vybavení ve vintage stylu, které doplní moderním nádobím a dekoracemi. To může působit pěkně, ale při špatném použití rozbijete celkový dojem. Pro dokonalou vintage kuchyni přemýšlejte až do detailu a snažte se sladit i ty nejmenší maličkosti, jako jsou příbory, nádobí a podobně.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Do e-shopu

Sdílejte článek dál...


1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
7 tipů na doplňky a dekorace dokonale pasující k vintage stylu | Domov21 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] Kuchyň tak příjemná, že v ní budete chtít strávit celý den. Pestře barevné dózy s krásným designem dokážou rozzářit každou poličku a jsou vhodné pro skladování nejrůznějších potravin. […]