Jak vybrat svářečku, aby vám vyhovovala po všech stránkách? | Domov21

Jak vybrat svářečku, aby vám vyhovovala po všech stránkách?

Jak vybrat svářečku, aby vám vyhovovala po všech stránkách?
Sdílejte článek dál...

Chcete si do své dílny pořídit dalšího pomocníka? Sháníte vhodnou svářečku, která vám bude vyhovovat svými vlastnostmi a funkcemi? Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé varianty a seznámíme vás s jejich účelem.

Snad nejvíce používaná je svářečka pro svařování obalovanou elektrodou označovaná zkratkou MMA. Protože se používají svářecí invertory, jejichž používání je jednoduché, naučí se s takovou svářečkou pracovat i začátečník. Velkou výhodou je, že nepotřebujete mít bombu s plynem, svářečka je skladná a její hmotnost je nízká, což oceníte při manipulaci s ní. Svary jsou pokryté struskou, takže svařované místo je nezbytné důkladně očistit.

MIG/MAG metoda

Jako další se nabízí MIG/MAG svařovací technika. Do této kategorie spadá v podstatě svářečka CO2. Doporučuje se pro svařování i tenčích plechů, stejně tak vás potěší, že svár není pokrytý struskou, jako je tomu u předchozího případu. Svářečka CO2 nachází uplatnění třeba při svařování karoserie. Co se nevýhod týče, potřebujete plynovou bombu a svářečka je větší a těžší. Zvažte tedy přednosti a úskalí.

Invertorová svářečka DUALMIG 210 S4 MIG/MMA/TIG + hořák + kabely, 200A/60%
Invertorová svářečka DUALMIG 210 S4 MIG/MMA/TIG 200A/60% + hořák + kabely

TIG metoda

Dále musíme zmínit TIG svařovací techniku, kdy se svařuje neodtavitelnou elektrodou z wolframu v ochranné atmosféře, a to přidáváním materiálu. Svářečka vám bude nápomocná v případě, že potřebujete svařovat ocel, nerez i hliník. Podívejte ne na podrobné srovnání nejlepších svářeček CO2.

Při výběru svářečky si dávejte pozor na takzvaný zatěžovatel, což je procentuální koeficient, jenž vám prozrazuje, jak dlouho můžete svařovat a jak dlouhou dobu potřebuje svářečka chladit. Jestliže je tedy parametr 100A/60 %, tak to znamená, že 60 % času můžete svařovat, 40 % času se bude svářečka chladit.

Potřebujete pomoci s výběrem vhodné svářecí techniky? Na svářečky a invertory se podívejte do e-shopu svartop.cz.

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


SCONTO NÁBYTEK-70 % - VÝPRODEJ NÁBYTKU

Na Sconto.cz bězí online výprodej. Akce je časově omezena, tak neváhejte. PLATÍ DO 1.7.2021!