| |

Jak vybrat svářečku, aby vám vyhovovala po všech stránkách?

Chcete mezi své dílenské vybavení zařadit dalšího pomocníka? Sháníte vhodnou svářečku, která vám bude vyhovovat svými vlastnostmi a funkcemi? Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů. V následujících řádcích vám představíme jednotlivé varianty a seznámíme vás s jejich účelem.

Snad nejvíce používaná je svářečka pro svařování obalovanou elektrodou označovaná zkratkou MMA. Protože se používají svářecí invertory, jejichž používání je jednoduché, naučí se s takovou svářečkou pracovat i začátečník. Velkou výhodou je, že nepotřebujete mít bombu s plynem, svářečka je skladná a její hmotnost je nízká, což oceníte při manipulaci s ní. Svary jsou pokryté struskou, takže svařované místo je nezbytné důkladně očistit.

MIG/MAG metoda

Jako další se nabízí MIG/MAG svařovací technika. Do této kategorie spadá v podstatě svářečka CO2. Doporučuje se pro svařování i tenčích plechů, stejně tak vás potěší, že svár není pokrytý struskou, jako je tomu u předchozího případu. Svářečka CO2 nachází uplatnění třeba při svařování karoserie. Co se nevýhod týče, potřebujete plynovou bombu a svářečka je větší a těžší. Zvažte tedy přednosti a úskalí.

Invertorová svářečka DUALMIG 210 S4 MIG/MMA/TIG + hořák + kabely, 200A/60%
Invertorová svářečka DUALMIG 210 S4 MIG/MMA/TIG 200A/60% + hořák + kabely

TIG metoda

Dále musíme zmínit TIG svařovací techniku, kdy se svařuje neodtavitelnou elektrodou z wolframu v ochranné atmosféře, a to přidáváním materiálu. Svářečka vám bude nápomocná v případě, že potřebujete svařovat ocel, nerez i hliník. Podívejte ne na podrobné srovnání nejlepších svářeček CO2.

Při výběru svářečky si dávejte pozor na takzvaný zatěžovatel, což je procentuální koeficient, jenž vám prozrazuje, jak dlouho můžete svařovat a jak dlouhou dobu potřebuje svářečka chladit. Jestliže je tedy parametr 100A/60 %, tak to znamená, že 60 % času můžete svařovat, 40 % času se bude svářečka chladit.

Potřebujete pomoci s výběrem vhodné svářecí techniky? Na svářečky a invertory se podívejte do e-shopu svartop.cz.

Podobné příspěvky