|

Na co si dát pozor při výběru lednice

Mezi nezbytně důležité kousky vybavení do každé domácnosti rozhodně patří například lednice. Jenže jak si co nejlépe poradit s výběrem, aby zvolený model perfektně splnil vaše očekávání? S tím vám může pomoci následující článek a několik praktických rad týkajících se klíčových parametrů pro úspěšný výběr.

Rozměry a vnitřní uspořádání

Zvolená lednice se samozřejmě musí vejít na určené místo. To znamená přizpůsobit výběr vnějším rozměrům. Kromě toho si všímejte také vnitřního uspořádání lednice. Jaké je množství poliček a jestli nabídne další přihrádky na dveřích. Pro bezproblémové skladování jakékoliv potraviny bývá praktickou funkcí možnost výškového nastavení jednotlivých poliček. Vnitřní uspořádání si zkontrolujte také v případě mrazáku.

Energetická spotřeba

Protože je lednice zapnutá nonstop, zajímejte se o její spotřebu energie. Tento údaj bývá uveden na energetickém štítku, kde se můžete řídit buď podle označení písmenem či na základě konkrétní hodnoty udávající roční spotřebu elektřiny. Čím úspornější model, tím méně každý rok zaplatíte za provoz takové lednice. Výměna starého modelu se tak z dlouhodobého hlediska jistě vyplatí.

TIP: Jak ušetřit za elektroniku?

Kombinovaná lednice s mrazákem

Pro úsporu místa a kompletní řešení chlazení potravin jsou oblíbené lednice s mrazákem. Jejich vnitřní prostor vystačí pro běžnou rodinu. Jestli hledáte skutečně prostornou chladničku s pořádně velkým mrazákem, prohlédněte si americké lednice, které mohou být také kombinované a přinášet tak skutečně velký úložný prostor. Když budete u výběru konkrétního modelu lednice, zohledněte také její design. Do některých kuchyní se hodí spíše klasická bílá varianta, ale jinde může lépe fungovat modernější nerezové provedení. Výjimkou nejsou ani černé či jinak barevné lednice s mrazákem, které mohou mít zajímavý design a stát se tak dokonce až dekorativním prvkem.

Pro lepší uspořádání potravin v chladničce zkuste úložné boxy. Potraviny tak budete mít pěkně přerozdělené. Máte-li krabičkovou dietu, tento problém máte vyřešen.

Podobné příspěvky