| |

Vysavač na okna vám sklo konečně vyleští

Běžnou stěrkou a hadrem je sice možné okna hezky umýt, nicméně častokrát na nich zůstávají nehezké šmouhy. Jestli s tím doma také bojujete, možná by nebylo špatné pořídit si nějakého pomocníka. Tím nejlepším, který dokonce zkrátí dobu umývání oken, je vysavač na okna.

Vysavač na okna není žádnou převratnou novinkou. Na trhu je už dlouho a zejména úklidové firmy či hospodyňky, které musí umývat mnoho oken, si ho nemohou vynachválit. Firma Kärcher ovšem nedávno vylepšila svůj originální bateriový čistič, a tak můžete nyní okna umývat ještě moderněji než v dřívějších dobách.

Zapomeňte na šmouhy

Akumulátorová stěrka na okna nefunguje jako ta ruční. Dala by se přirovnat spíš k vysavači. Stěrku ani hadr už nepotřebujete, protože přístroj má integrovanou láhev s rozprašovačem, utěrku z mikrovlákna a odsávání. Nezůstane ani kapka, a především se vyhnete nehezky vypadajícím šmouhám. Kromě toho se pro vás úklid také zrychlí.

Celý dům na jedno nabití

Nově má vysavač na okna od firmy Kärcher větší baterii, takže na jedno nabití zvládne fungovat až 100 minut, což je doba, za niž vyčistíte zhruba 300 m2 = 100 oken. Navíc je opatřen displejem, na kterém vidíte přehledně zobrazené, jaká je zbývající doba chodu baterie. Úklid si tak bez problémů naplánujete.

Jediné, co musíte řešit, je vylévání špinavé vody z nádoby a pak také umývání samotného vysavače. Po ukončení úklidu je vhodné vyjmout stěrku ze sací hubice a vyčistit.

Zvládne i dlažbu

Když už si takového šikovného pomocníka domů pořídíte, byla by škoda využívat ho jen na okna. Zvládne vyčistit také dlaždice, sprchové kouty, zrcadla a další hladké povrchy. Vyplatí se zejména těm, kteří mají velký dům a úklidem tráví spoustu času. Mimochodem firma Kärcher ho vyrábí v několika barevných provedeních. S růžovou variantou se myslí i na ženy. Vysavač navíc včetně baterie váží jen 0,8 kg, takže vás nebude bolet ruka.

Podobné příspěvky