Stačí málo a levná elektřina i plyn budou vaše | Domov21

inspirace pro krásné a stylové bydlení...

Stačí málo a levná elektřina i plyn budou vaše

Stačí málo a levná elektřina i plyn budou vaše
Sdílejte článek dál...

Ty tam jsou doby, kdy všem dodával elektřinu a plyn jeden dodavatel. Aktuálně máte mnohem větší možnosti, sami si volíte, od koho budete elektřinu odebírat. Většina Čechů si pochopitelně zvolí takového dodavatele, který nabízí energie nejlevněji, nicméně existují i jiné důvody pro změnu.

Přemýšlíte o změně dodavatele? Nebo jste naopak přesvědčení, že u toho stávajícího se máte nejlépe? Možná si to myslíte jen kvůli nedostatku informací. Občas neuškodí se podívat, co nabízí jinde.

Cena je pro Čechy rozhodující

Levná elektřina není v ničem horší než ta drahá. V případě energií prostě neplatí, že nižší cena rovná se horší kvalita. Pokud změníte dodavatele, nikdo vám nepřijde předělávat elektrické rozvody ani plynové potrubí. Domů vám budou proudit pořád ty stejné energie, pouze za ně zaplatíte méně. O kolik, nejde jednoznačně říct. Záleží na velikosti vašeho domu i na tom, jak úsporně jste zvyklí žít. Můžete ale sami zkusit poslat nějakému dodavateli svou spotřebu energií a on vám prozradí, kolik byste zaplatili u něj. Tuto službu nabízí například společnost Epet na webu https://www.epet.cz/.

Přechází i za lepším jednáním

Kromě vysoké ceny mnohým lidem vadí jednání, jaké mají velcí dodavatelé. Svých zákazníků si často neváží, představují pro ně pouhé číslo, nezajímají se o jejich konkrétní problémy. Jestli toužíte po dodavateli, který vám nabídne nejen levný plyn a elektřinu, ale také veškeré související rady a pomoc, neváhejte, změňte dodavatele. Možná u toho nového pochopíte, za co přesně platíte, položky na vyúčtování pro vás nebudou jedna velká neznámá.

Přechod jinam není složitý

Přejít k jinému dodavateli je navíc úplně snadné. Obvykle stačí jen podepsat smlouvu a plnou moc. Nový dodavatel se pak postará o veškeré formality včetně komunikace se starým dodavatelem. Nemusíte tedy mít strach, že by vás přemlouval, ať u něj zůstanete.

(PR)

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *