Rekonstrukce 15 let starého domu v Praze na Smart Home

Doba běží stále dopředu a 15 let starý dům může postrádat mnoho technologií, které jsou dnes k dispozici. Nový majitel se proto rozhodl pro rekonstrukci a dům proměnil na moderní bydlení s inteligentní elektroinstalací. Automatizace domácnosti Loxone poskytuje majitelům více pohodlí, bezpečnosti a šetří jim čas.

Cesta k modernímu interiéru

Původně dvougenerační dům s obytnou plochou 380 m² novým majitelům dispozičně nevyhovoval a tak se rozhodli pro rozsáhlou rekonstrukci. Největším zásahem bylo zbourání části střechy a využití 50m terasu pro moderní ložnici a koupelnu.

K výrazným úpravám došlo i v interiéru domu.

„Nejprve jsme oslovili pana Ing. arch. Jiřího Košťála z AM Studia, který byl autorem původního domu a který pro nás vypracoval i projekt na stavební povolení pro stavební úpravy. A právě pan architekt Košťál nám doporučil pana Ing. Berdycha, který se rekonstrukce ujal a společně se svou kolegyní Ing. arch. Markétou Polákovou z firmy Dondesign vypracovali prováděcí projekt a zároveň pro nás navrhli celý moderní interiér domu. S panem Ing. Berdychem jsme si vzájemně sedli, takže ve většině případů všechno, co navrhnul, včetně vybavení interiéru a originálního nábytku, se nám líbilo,“ říká majitel domu.“

Z domu přímo na terasu s bazénem

Centrem domu je kuchyně s jídelnou a obytným prostorem v přízemí, kuchyně s jídelnou a obytným prostorem v přízemí. V přízemí se nachází sauna, hostitelský pokoj, pracovna, pánský klub a wellness s vířivkou.

Zdroj: loxone.com

Z většiny místností lze vyjít posuvnými prosklenými stěnami přímo na obytnou terasu s bazénem. Ve druhém patře jsou situovány 2 dětské pokoje s vlastní koupelnou. Rodiče mají vlastní prostor s šatnou, ložnicí a koupelnou.

Zdroj: loxone.com

V celém domě jsou elegantně řešené úložné prostory, které splývají se  stěnami a neruší tak celkový design. Ze staršího domu se po těchto úpravách stal luxusní dům s moderním vybavením.

„Navržený interiér byl zakázkově zpracován pro celý dům v diskusích a shodě s investorem – jeho vyváženými představami, potřebami, barevností i vybavením. Věříme, že tak bude dobře a nadčasově sloužit řadu let,” říká architekt Ing. Otakar Berdych.

Dům s moderní elektroinstalací

Architekti při projektování počítali s inteligentní automatizací Loxone, která se v domě nyní stará o řízení většiny technologií. Přínosem tohoto řešení je odstranění desítek rutinních úkonů denně i fakt, že technologie není v moderním interiéru prakticky vidět. Vše je možné případně ovládat designovým tlačítkem Loxone Touch nebo z mobilní aplikace.

Zdroj: loxone.com

Kompletní elektroinstalaci v domě prováděla firma myComfort, která se může pyšnit titulem Loxone Flagship Partner, tedy nejvyšším statusem, jenž mohou Loxone instalační partneři získat.

Výhody zrekonstruovaného domu

A jakých funkcí si majitel domu v Praze nejvíce cení?

“Poloautomatické rozsvěcení a zhasínání světel v domě, včetně schopnosti přizpůsobení intenzity svícení (v kombinaci s čidly na měření intenzity slunečního záření a automaticky řízenými žaluziemi). Podsvícení LED pásky s různými intenzitami a barvami dle denního času či naprogramované nálady (wellness, sauna, světlo na kulečníkem). Dále určitě integrované funkce na vypínačích, tzn. možnost nastavení nálad na osvětlení, ovládání hudby a žaluzií z jednoho vypínače. Integrovaný kamerový systém do aplikace, topení a klimatizace. Pěkně funguje závlaha zahrady řízená z Loxone. Praktický je vstup do objektu přes otisk prstu. Rychle si člověk navykne na otevření brány a garáže z mobilu, když jste 100 m od baráku. Celá rodina si velmi rychle zvykla, jenom babička se v domě trochu bojí a ne a ne si zvyknout, že za sebou nemusí zhasínat. 🙂”

Zdroj: loxone.com

Dům nyní konečně vyhovuje představám majitelů. Z původně dvougeneračního domu se stala moderní vila s dostatkem prostoru na práci, odpočinek i chvíle s přáteli. Inteligentní elektroinstalace Loxone se o technologie v domě postará a obyvatelé tak mohou věnovat čas sami sobě a svým zálibám.

Podobné příspěvky