|

4 tipy, jak mít domov jako ze škatulky za každé situace

Nečekané návštěvy mohou být fajn překvapení, anebo taky pořádné peklo. To záleží na tom, kdo zrovna zvoní a v jakém stavu je váš příbytek. Ale znáte to. Přijdete unavení z práce, rychle uvařit večeři, obstarat děti a jste rádi, že máte chvíli klid. Na nějaký úklid nebo rovnání věcí není čas. Však to počká na víkend. Když potom zazvoní nečekaná návštěva, nejspíš vám vstávají vlasy hrůzou. Co když bude chtít posedět u kafe?! S našimi tipy už se bát nemusíte. Prozradíme vám, jak mít uklizený domov za každé situace.

Věšák na oblečení ušetří stres

Věšák na oblečení už dávno není jen módní trend známých influencerek, které vám předvádějí nejmodernější značky. Je to nepostradatelný pomocník do vaší domácnosti, který vás v případě nouze zachrání před pořádnou ostudou. A taky vám zpříjemní každodenní život.

Takový věšák jednoduše zaplníte nejčastěji nošenými kousky nebo rovnou sezónním oblečením. Pokud nemáte velký šatník, jednoduše ho celý navěsíte na věšák. V případě nečekané návštěvy není nic snazšího, než poházené oblečení sebrat a pověsit. Hned máte uklizeno. Žádné komplikované skládání nebo rovnání do polic. Vše navíc vypadá upraveně a příjemně.

Úložné boxy skryjí nepořádek

Pokud jde o nečekané návštěvy, úložné boxy jsou nedostižné. Jsou to nepostradatelní společníci vaší domácnosti. Pojmou cokoli si budete přát, a navíc nikdo nevidí, co se v nich ukrývá. Když je tedy nejhůř, prostě nadzdvihnete víko nejbližšího boxu a nasypete do něj povalující se předměty. Během pár chvil máte uklizeno. Až přijde čas na skutečný úklid se vším všudy, prostě box zase vytřídíte a svoje věci uklidíte na své místo. Abyste sami poznali, co v kterém boxu je, jednoduše si je pořiďte v různých barvách anebo je opatřete cedulkami.

Ne vždycky je dobré uklízet

Neuklízejte za každou cenu. U některých předmětů byste se spíše navztekali, než že byste úklid ocenili.

Takové klíče, peněženku, sluchátka nebo nákupní tašku potřebujete mít k ruce každý den. Proto místo komplikovaného uklízení vyzrajte nad situací a pořiďte si do předsíně třeba maličký košík nebo krabičku. Díky tomu máte věci na svém místě, víte, kde je hledat, a zároveň je nemáte rozházené po celém bytě.

Respektujte kategorie svých věcí

I když to zní možná zvláštně, neměli byste bezohledně mačkat věci do boxů, kam se vám to zrovna hodí. Raději vsaďte na metodu, kdy máte věci stejné kategorie na stejném místě. Pokud byste hledali svá CD na čtyřech různých místech, těžko byste se jich dopočítali a nikdy byste nenašli to, které zrovna hledáte. Jednoduše řečeno, různá místa tvoří chaos. Ztrácíte přehled ve svém vlastním domě, zapomínáte, co všechno vlastníte, a žádná organizace už vás nespasí. Proto dbejte pravidla stejná kategorie = stejné místo.

Dobrý organizační systém funguje jen tehdy, když se nesnažíte organizovat nepotřebné věci. Nejprve uklízejte, poté organizujte.

Podobné příspěvky