|

Velkoformátové obklady na podzim 2023 – tipy a kde pořídit

V posledních letech se velkoformátové obklady a dlažby dostaly na první místo v popularitě. Pryč jsou doby, kdy se koupelny zdobily malými kachličkami a mozaikami, kdo chce být in, musí sledovat nejnovější trendy. A jinak tomu není ani u obkladů.

Velkoformátové obklady vypadají elegantně, svěže a luxusně. Díky minimu spár je jejich údržba velice snadná. Rozhodně je nemusíte využít jen v koupelně, skvěle budou vypadat v jakékoliv místnosti. 

Jaké formáty se nejčastěji používají?

O velkoformátovém obkladu se hovoří, když jeho jedna strana přesáhne délku 60 cm. Nejčastěji se používají formáty 60×120 cm nebo 90×90. Velice luxusně vypadá rozměr 100×300 nebo 120×360 např. za kuchyňskou linkou.

Tipy kde pořídit velkoformátové obklady

Pátrali jsme pro vás po nejnovějších trendech velkoformátových obkladů a toto jsou naši favorité.

Siko

Kale Shiro Bloom

Na první pohled nás zaujal, dekor Kale Shiro Bloom mix barev. Díky motivu květin a kolibříků do své koupelny dostanete kus přírody. Přírodní motivy skvěle korespondují s dřevěnou mozaikou, která na nás působí příjemným teplým dojmem. 

Argenta Marlen Oak

U přírodních odstínů ještě chvíli zůstaneme. Dřevo v interiéru vypadá prostě krásně, proto nás nadchl i obklad Argenta Marlen Oak, který imituje přírodní dub. Hodí se do koupelny ale i chodby nebo pracovny.

Keramika Soukup

Play New

S přírodními barvami a motivy si hraje také série Play New, která do vaší koupelny přinese jednoduchost a krásu. V sérii je použita bílá, béžová a hnědá barva doplněná o nápadité vlnky. Obklady se vyrábějí v rozměru 25 x 60 cm, který se skvěle kombinuje.

Chateau

Dřevěné parkety dokonale imituje série Chateau, kterou ale nemusíte využít jen na zámku, ale i v klasickém interiéru. Potěší zejména milovníky minimalismu, romantiky a skandinávského designu. Série Chateau je mrazuvzdorná a tak ji v klidu můžete použít i v exteriéru. 

Allmarble

Patříte-li mezi milovníky mramoru, pak vás jistě odzbrojí série obkladů Allmarble. Dodejte vašemu interiéru luxusní vzhled díky kvalitní italské značce Marazzi.

ProCeram

Rex I Classici calacatta gold

Dalším krásný obklad imitující mramor pochází ze série Rex I Classici calacatta gold. Lze použít jako samostatná dekorace na stěnu nebo díky své výborné odolnosti jako obklad za kuchyňskou linku. Rozměrem 80×240 cm patří určitě mezi větší velkoformátové obklady.

Iron – Corten

Posledním tipem je kolekce Iron – Corten inspirovaná vzhledem ocelových podlah a kovových povrchů. Obklady a dlažby Corten plní v interiéru zejména dekorační účel. Hodí se pro velice náročné zákazníky, kteří hledají něco neobyčejného.

Přečtěte si: Zařiďte si koupelnu, tak abyste se v ní cítili dobře

Podobné příspěvky