| |

Velikosti matrací

Rozhodujete se pro koupi matrace a nevíte, jaký rozměr bude pro vás ten nejvhodnější? Vždy se řiďte pravidlem, že délka matrace by měla být o 20 centimetrů větší než výška toho, komu je matrace určena, její šířka by měla být minimálně 90 centimetrů, u matrací pro dvě osoby je minimální rozměr 160 centimetrů a ideální výška matrace je zhruba v rozmezí 18 – 20 centimetrů.

Matrace 140×200

Matrace 140×200 rozhodně není určena pro dvě dospělé osoby. Je to spíše matrace tzv. „přechodná“, která je nejvíce využívána v období pubertálního věku (teenagery, malé dítě s rodičem), kdy dítě potřebuje více prostoru kolem sebe. Díky svým rozměrům je taky vhodná do menších prostorů.

Matrace 160×200

Tento rozměr odpovídá matraci pro dvě osoby. Je to ta nejmenší velikost, která se uvádí pro spaní ve dvou. Říká se, že matrace 160×200 je oblíbená u párů, kteří se rádi k sobě přitulí, takže pokud máte rádi svůj prostor kolem sebe při spaní, mrkněte po matraci větší. Jestli disponujete menší ložnicí, tyto rozměry jsou ideální.

Matrace 180×200

Skvělá volba pro ty, kteří se rádi roztahují. Každý z páru má na matraci své „soukromí“, nemusí se tlačit a pohodlně se vyspí. Matrace 180×200 je standardním rozměrem manželských postelí. Pokud bojujete s menší ložnicí, zřejmě budete mít problém s touto velikostí, postel se tak díky ní stane dominantou místnosti. Ovšem ve větším pokoji se takto velká postel ztratí.
Při výběru matrací je nejlepší výběr ve specializované prodejně, kdy si matraci můžete vyzkoušet, sami tak uvidíte, zda vámi zvolený rozměr vám bude vyhovovat. Personál vám jistě rád poradí, jaký typ materiálu je pro vás ten nevhodnější. Nelíbí se vám ani jeden z rozměrů? Nevadí, na trhu je jich celá řada a pokud si ani tam nevyberete, nezoufejte, možnost vyrobení matrace na míru je dnes již běžnou záležitostí.

Podobné příspěvky