| |

Stěhujete se? Tyto záležitosti si rozhodně promyslete předem!

Jednou z poměrně málo oblíbených činností je bezesporu stěhování. Pokud víte, že vás v nejbližší době čeká a nemine, rozhodně asi nemáte z vcelku nepříjemných starostí velkou radost. Přesto je dobré být trochu nad věcí. K tomu je ovšem zapotřebí pořádně se na celý proces připravit. Stěhování totiž obnáší hned několik úkonů, z nichž nelze vůbec nic podcenit. My se v následujících řádcích zaměříme na ty nejznámější a nejzávažnější aspekty, jež je nutné mít promyšlené. Pokud potřebujete pomoci podívejte se i na firmy, které nabízejí přímo stěhovací služby ve vašem městě. Například stěhování Praha.

Sami, nebo s profesionály?

V první řadě je třeba být rozhodnutý, jestli se do celého náročného procesu pustíte sami, nebo si objednáte profesionální firmu. První alternativa je pochopitelně většinou levnější, nicméně stojí vás moře času a také psychických sil. Už jen obstarat si ty správné úložné boxy a další vybavení je poměrně náročné. Profesionálové si poradí fakticky se vším. Jen se připravte na to, že ze své peněženky budete muset vytáhnout poněkud větší obnos. Za takové pohodlí to ale mnohým z nás stojí.

Když do toho půjdete sami…

V takovém případě musíte být dokonale připravení. V první řadě si zajistěte lidi. Takové skříně v jednom či dvou lidech nemáte šanci dostat z bodu A do bodu B. Určitě je nezbytné mít také připravené specifické krabice na stěhování. Menší předměty do nich elegantně uložíte a následně krabice budete vynášet jednu po druhé a nakládat do auta v případě, že se stěhujete ze stávající lokality dál. Na standardní krabice raději zapomeňte. Jednak nejsou dostatečně pevné a jednak nemají ucha. Nosit je tedy není zrovna dvakrát příjemné. V neposlední si připravte také vhodný stěhovací automobil. Osobním autem budete věci převážet hodně dlouho. Dodávka by měla být koncipována tak, aby se do ní všechno vešlo. Zároveň musí být předměty dostatečně chráněny proti poškození. Optimální je zejména využití bublinkové fólie.

Podobné příspěvky