| | |

Podle čeho vybrat firmu pro úklid firemních prostor?

Zatímco do domácnosti si pouští úklidovou službu málokdo, ve firmách jde o standard. Pro mnohé je prostě výhodnější platit externí službu pro úklid kanceláří. Šetří tím starosti i finance. Pokud se jim tedy podaří vybrat si správně. Podle čeho se při výběru orientovat?

Společností specializujících se na firemní úklid je spousta. Přece jenom, uklízet zvládne skoro kdokoliv. Otázkou je, kdo to dokáže rychle a kvalitně, aby vám ušetřil peníze. Chcete-li si být jistí dobrým výběrem, položte si následující otázky.

Má firma dobré reference?

Tohle je základ. Dobré je, pokud znáte někoho, kdo měl s danou úklidovou službou už zkušenosti. Jestli ne, tak hledejte na internetu. V prvé řadě si prostudujte přímo webové stránky dané úklidové společnosti, protože pokud má dobré reference, ráda se jimi pochlubí. Například olomoucký Delta servis se na svém webu rozhodně netají tím, že mezi jejich spokojené zákazníky patří například České dráhy či Tesco.

Věnuje se firma úklidu větších/menších firem?

Dobře si zjistěte, jaké má úklidová firma zkušenosti a zaměření. Uklízí spíše větší prostory? Obchodní domy? Nebo nabízí úklid kanceláří? Nehledejte někoho, kdo bude na vás teprve zkoumat, co je vhodné a co funguje. Chtějte ozkoušené principy.

Uklízí to, co potřebujete?

Některé úklidové firmy jsou schopné postarat se i o exteriér – tzn. například v zimě uklidí sníh. Zajímat by vás mohlo také umývání oken nebo čištění koberců, což nepatří úplně mezi standardní služby.

Vlastní nějaké certifikace?

Upřímně, důležitější než nějaký papír jsou nejspíš reference. Nicméně taková certifikace ISO 9001 je dobrým důkazem, že firma odvádí svou práci velmi dobře.

Jak flexibilní je v komunikaci?

Nejspíš si úklid firmy domluvíte v nějakém pravidelném intervalu. Může se však stát, že budete občas potřebovat naléhavý úklid. Vyhoví vám v takovém případě? Jak rychle komunikují? Berou vám telefony? Odpovídají na e-maily včas? Dobrá domluva je nezbytná k vaší spokojenosti.

Kritérií ke zvážení může být samozřejmě více. Záleží, co přesně požadujete. Rozhodně se nebojte na cokoliv zeptat, než s firmou uzavřete nějakou domluvu. A kdybyste nebyli s čímkoliv spokojení, prostě se poohlédněte jinde. Úklidových firem je dost.

Podobné příspěvky