Psychologie bydlení | Domov21

Psychologie bydlení

Psychologie bydlení
Sdílejte článek dál...
Psychologie bydlení
5 (100%) 2 vote[s]

Často slýcháme různé rady jak zdravě jíst, mít dostatek pohybu, vyhýbat se stresu, být pozitivní a tak podobně. O správném bydlení se ale tolik nemluví a přitom má na naše zdraví zásadní vliv. Pojďme si ukázat pár tipů, které vám mohou pomoci k tomu, aby se vám bydlelo lépe a byli jste spokojenější.

Vycházet přitom nebudeme z žádné novinky nebo výmyslu poslední doby, právě naopak. Slyšeli jste o starém čínském učení zvaném Feng-šuej (Feng Shui)? Jedná se o umění toho, jak udržovat v rovnováze vítr (feng) a vodu (shui). Feng shui se zabývá vztahem člověka a životního prostoru, ve kterém se běžně pohybuje. Nejedná se přitom o nic složitého a ani nepotřebujete znát do detailu čínskou literaturu. Zpravidla stačí upravit rozmístění nábytku a dalších věcí v domě (ať už postele, elektroniky či rostlin) tak, aby bylo rozložení v souladu s přírodními silami a energiemi.

Harmonie a soulad

Možná, že jste o tom nikdy takhle nepřemýšleli, ale fakt, že se vám špatně spí nebo se v ložnici zbytečně často hádáte s vaší drahou polovičkou, může mít na svědomí právě tok negativní energie. Naštěstí se tomu dá snadno předejít.

Právě na ložnici si totiž ukážeme, jak využít principy Feng Shui a vytvořit tak místo klidu a vyrovnanosti. Dobrá postel a matrace jsou toho nedílnou součástí, ale ne jedinou.

Hlavním a nejdůležitějším prvkem ložnice je postel. Ideálně by to měla být bytelná postel z masivu se solidním zadním čelem, což poskytuje ochranu a hodně pozitivní energie. Pokud odhlédneme od Feng-šuej, i z pohledu psychologie dodává masivní a bytelná postel pocit bezpečí a ochran. Ačkoli se může zdát, že v dnešní době a v bezpečí vašeho bytu nebo domu je tato vlastnost zbytečná, opak je pravdou – psychologický efekt má obrovský vliv na psychickou pohodu a dobrý pocit. Postel by měla být dostupná z obou stran a neměly by chybět ani noční stolky. Důležité jsou matrace, které by měly být nové (ne po předešlých majitelích, nemusejí totiž přechovávat dobrou energii) a ideálně kvalitní.

Ani ostatní nábytek nezanedbávejte, v ložnici byste neměli mít televizi, počítač ani třeba akvárium. Obrazy vybírejte rozumně, nejlépe takové, které ve vás vyvolávají pozitivní pocity. V ložnici mějte matné, teplé světlo a celkově by měla být ložnice zařízena v teplých příjemných barvách.

Postel neumisťujte přímo proti otevřeným dveřím, ani do přímé linie s dveřmi. Proudí jimi velké množství energie, která by vás mohla negativně ovlivňovat. Zároveň nemějte postel přímo proti oknům. Pokud chcete mít v ložnici zrcadlo, tak na místě, abyste se v něm z postele nemohli vidět.

Vyzkoušeno za vás

Zdá se vám to všechno přitažené za vlasy? Věřte, že není, jinak by tyto zásady nevydržely takovou dobu. Nemusíte samozřejmě dodržet všechny rady, ale minimálně vyzkoušejte ty, které se týkají postele a matrace. Po čase uvidíte, že do ložnice chodíte ještě raději než předtím, a třeba si sami najdete další doporučení, jak si snadno vylepšit bydlení a tím vlastně samotné žití.

Sdílejte článek dál...


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *