| |

Uhelné brikety zatopí čistě a bezpracně

Není uhlí jako uhlí. Topení uhlím rozhodně není zcela nutné zatracovat. Kombinace výběru správné podoby uhelného paliva a vhodných kamen či kotle dělá z uhlí praktické, čisté i ekologické topení. Tedy přesněji – z uhelných briket.

Svět není černobílý a uhlí nemusí být ve své podstatě „černým“ palivem

Jeho barva mu sice zůstává, ale v podobě kvalitních uhelných briket jde vlastně o zelené palivo. Pro topení uhelnými briketami nepotřebujete černý sklep. Palivo se prodává balíčkované, podobně jako brikety z dřevní hmoty. Umí nabídnout skvělou výhřevnost – až 19,8 MJ/kg, díky čemuž dlouho hoří a hodí se třeba jako noční palivo, kdy chceme zachovat vyšší teplotu, ale nechce se nám vstávat přikládat do kamen či do kotle.

Nejčastěji se dnes uhelné brikety používají právě jako kombinované topení se dřevem. Dřevem se roztápí vždy, následně, na dobrý uhlíkový základ, pokládáme uhelné brikety. Aby tyto brikety nezadýmovaly topeniště, potřebují kvalitní přívod vzduchu. Kamna by proto měla mít větší popelník s regulací přívodu vzduchu a rošt.

Uhelné brikety „na zeleno“

Uhelné brikety se vyrábí z kvalitního hnědého uhlí, které se pomele a pod vysokým tlakem slisuje. Při tomto procesu dochází k odsíření uhelné hmoty. Tedy u těch kvalitních briket. Díky tomu následně nevznikají spalováním emise s obsahem síry.

Ve správných kamnech a správným způsobem topení dochází k dokonalému spalování uhelných briket s minimem popela. To je další argument, který dělá uhelné brikety ekopalivem. A je dost úsměvné, že třeba Praha zakázala topení jakýmkoliv uhlím zcela plošně. Vůči kvalitním uhelným briketám je to nespravedlivý počin.

Uhelné brikety s dovozem zdarma

Nejlepšími uhelnými briketami, které se dnes na českém trhu nabízí, jsou německé značky REKORD a UNION. U nás je prodává Optimtop, specializovaný prodejce paliv. Domů vám je doveze kamkoliv po České republice zdarma.

Podobné příspěvky