| |

Vsadit na top kvalitní značky elektrického nářadí se vyplatí – zkuste Makitu, Bosch, Narex nebo Black&Decker

Rčení, „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci“, platí i při nákupu elektrického nářadí. Říkáte si, vždyť je to jedno, koupím levně, a když se pokazí, mám dvouletou záruku. Tak snadné to však obvykle není. Mnohdy se nářadí pokazí těsně po záruce, nebo nám záruka není uznána a nám se nechce za vlastní práva bojovat. U kvalitních značek nářadí je životnost zařízení výrazně delší. Větší jistotu máte i s tím, že dobře pořídíte při reklamaci, či bude možné dlouhodobě využívat pozáruční opravy.

Kvalitní značky ručního nářadí

Mnoho značek se může pochlubit profesionální kvalitou. Zejména pro domácí použití však hledáme takové, které umí nabídnout především dobrý poměr cena/výkon. Předražené a naddimenzované nářadí se nám nevyplatí. Hledáme chytré zařízení ve vysoké kvalitě za dobrou cenu. Pokud jde o značku, mělo by jít o takovou, která je u nás prověřená, široce využívána, a s dostupným servisem. Obecně jsou za značky ručního elektrického nářadí, které splňují výše uvedená kritéria, považovány především Makita, Narex, Bosch a taktéž Black&Decker. Pojďme si tyto značky stručně představit.

Makita nabízí špičkové japonské technologie

Tato japonská značka představuje pro některé z domácích kutilů už přece jenom nářadí cenově za hranicí toho, kolik chtějí do něj investovat. Kvalita a životnost nářadí Makita je však skutečně unikátní. Firma nabízí skvělé vrtačky, brusky, pily, hoblíky, sekací i vrtací kladiva, frézky i šroubováky. Samotná společnost existuje již od roku 1915, ale na elektrické nářadí se začala zaměřovat až v 50. letech minulého století. Dnes své výrobky vyrábí v devíti továrnách po celém světě a její nářadí uspokojí i profesionály.

Bosch se může pochlubit německou kvalitou

Ruční nářadí Bosch se řadí mezi světovou špičku. Firma své produkty dělí na profesionální a hobby. Další kategorií je pak zahradní technika. Bosch ruční nářadí skutečně nemůže zklamat. Německou kvalitu poznáte okamžitě. I kvalitu prověřenou časem. Tato firma je totiž na trhu již od roku 1886.

Narex dokazuje, že kvalita může být i domácí

Mnozí to možná neví, ale toto prestiží ruční elektrické nářadí je českou značkou. A rozhodně nepokulhává ani za dvěma výše zmíněnými giganty. Již 70 let vyrábí Narex cenově dostupné, a přitom extrémně kvalitní nářadí. Jeho obrovskou výhodou je skvělá dostupnost servisů. Těch má až 450. Za zmínku stojí rovněž mimořádně zdařilé aku nářadí.

Black&Decker aneb nářadí vhodné i na měsíční kámen

Ze zmíněných značek je Black and Decker tou nejlevnější a mnozí si budou stát za názorem, že nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Pro domácí potřeby určitě. Jde o americkou společnost a možná nevíte, že právě vrtačkami Black&Decker se v roce 1971 američtí astronauti zavrtali i do povrchu měsíce. Kosmickou technologii do našich dílen tato značka sice nepřináší, rozhodně nás pozemšťany ale nezklame. Díky dobrým cenám, za které se prodává, si můžeme skutečně velice bohatě vybavit i naši domácí dílničku.

Podobné příspěvky