| |

Nadčasový kámen

Kámen tu vždy byl a bude. Ze všech stavebních materiálů je snad vůbec nejtrvanlivější. A téměř nezničitelný. Těmito vlastnostmi oplývají i výrobky z kamene

Kámen je jedním z vůbec nejstarších stavebních materiálů. Pro své fyzikální, chemické, technologické, ale i estetické vlastnosti si jej stavebníci cenili napříč tisíciletími. Zkrátka je doslova věčný. A jeho popularita neklesá ani v současnosti. Naopak.

Kámen v interiéru

Obzvláště populární v současné době jsou kamenné obklady zdí v interiéru, které místnosti dokáží dodat punc luxusu a elegance. Speciálními kamennými pásky přitom stačí obložit jen jednu zeď či její část. Prostor ale oživí i drobné výrobky z kamene, ať již se jedná o mísy, vázy či skleněné kameny a různé kamenné drtě. Těmi jednoduše naplníte skleněnou dózu a působivý designový doplněk je na světě.

Kámen v exteriéru

Velmi široké je použití kamene v exteriéru. I zde je na místě zmínit kamenný obklad, jímž můžete ozdobit fasády domů, zdi či sokly plotů. Velmi praktické a maximálně odolné pak jsou kamenné schody.

Dekorativní a okrasné kameny

Speciální kapitolou pak jsou zahradní kameny jako takové. Čistě dekorativní roli mají okrasné kameny, jejichž hlavní funkcí je zkrášlení daného prostoru. Dekorativní kameny a okrasné valouny jednoduše rozestavte mezi vybrané keře a poutavé zákoutí bude na světě. Ve rozlehlejších zahradách mají své místo solitérní kameny a obelisky, jež plně nahradí umělecká díla. Prostory okolo jezírek, potůčků, umělých rybníčků, ale i záhonků pak v kombinaci s náležitými vodními rostlinami oživí kačírek či kamenná drť.

Výrobky z kamene

Velmi působivé však jsou výrobky z kamene. Na e-shopu obchodskameny.cz jsou například k sehnání kouzelné kamenné sošky. Jejich základem je kámen doplněný u různé kovové prvky, které obyčejný kámen promění na sovičku, páva, mravence, šneka, kočku nebo psa. Prosté, ale nápadité.

I jeden kámen oživí prostor

Výše zmíněný e-shop toho však nabízí mnohem víc. V klidu si projděte jeho nabídku a zkuste se vžít do pozice zahradního architekta. Představujte si, jak by se různé kameny vyjímaly v různých částech vaší zahrady. Při samotné realizaci pak zjistíte, že pro oživení prostor jich není zapotřebí zas tak mnoho. On i jeden dobře zvolený kámen dokáže hotové divy.

Podobné příspěvky