| |

Zařiďte si koupelnu tak, abyste se v ní cítili dobře

Koupelna je místem, kde potřebujete mít vše hezky po ruce, ať už jde o ručníky, krémy, nebo třeba fén. Při jejím zařizování myslete zejména na praktičnost a dostatek úložných prostor. Zároveň by v ní neměly být překážky, abyste se v ní dokázali bez problémů pohybovat.

Zařídit koupelnu může být pěkný oříšek. Důležité je využít každý centimetr a zároveň zachovat prostor pro pohodlný pohyb. Na čem byste si ale měli dát záležet, je zejména sprchový kout nebo vana a umyvadlo. Kolem těchto dvou věcí musí být dost volného místa, abyste si tam nepřipadali stísněně. A pokud máte v koupelně i pračku, je třeba zajistit pohodlnou manipulaci s prádlem. A určitě nechcete dělat akrobatické kousky, abyste ji vůbec dokázali otevřít.

Malá velká koupelna

Nejtěžší bývá zařídit koupelnu v bytě. Ta totiž bývá mnohem menší než koupelna v domě a moc prostoru tak nenabízí. I tak si ale můžete z koupelny vytvořit prostor, kde nebudete namačkaní s ostatními věcmi a který zároveň poskytne dost úložného prostoru.

Malou koupelnu opticky zvětšíte nejlépe pomocí barev. Vsaďte na světlou výmalbu, obklady i dlažby. Skvěle funguje bílá, béžová, krémová nebo jemná meruňková, mátová, či dokonce šedá. V případě obkladů budou v malém prostoru lépe fungovat velké formáty, nejlépe pak ty bezespáré. Využijte sílu zrcadel a pořiďte si jedno velké. To bude zároveň krásně odrážet světlo.

Pořádek kolem umyvadla musí být

Koupelnový pult udržujte čistý a ideálně na něm nemějte rozházenou nejrůznější kosmetiku a další věci. Držte se minimalismu a u umyvadla nechte pouze mýdlo na ruce a případně ručník. Pokud musíte mít některé věci uložené na pultu, umístěte je dozadu ke zdi. Designově bude hezky působit také čistý pult pouze s tácem, na kterém bude například vaše oblíbená toaletní voda a pár šperků. Nepořádek na koupelnovém pultu totiž může celý prostor v koupelně jen zbytečně zmenšit, proto se v ní snažte udržovat pořádek pomocí nejrůznějších boxíků a organizérů. Oceníte je hned dvakrát: svým vzhledem koupelnu zkrášlí a můžete si do nich jednoduše roztřídit všechnu kosmetiku například podle druhu nebo podle ranní a večerní rutiny.

Úložného prostoru není nikdy dost

V koupelně potřebujete mít po ruce množství věcí, proto musíte myslet také na úložný prostor. Zužitkujte každý centimetr, který můžete, od toho pod umyvadlem až po volný prostor na zdech. Do malé koupelny jsou vhodnější uzavíratelné skříňky, v té velké můžete použít i otevřené police nebo regály. Zaměřte se ale na to, abyste v nich udržovali pořádek, a pořiďte si úložné koše, které vám s tím pomohou.

Jestliže máte v koupelně i pračku, pravděpodobně tu budete chtít mít uložené také prací prostředky. Promyslete si proto, jakou pračku koupit. V tomto případě je výhodnější pořídit si pračku s předním plněním, díky čemuž můžete prostor nad ní využít k umístění skříňky či regálu.

Podobné příspěvky