5 tipů, jak na zařízení obývacího pokoje ve venkovském stylu | Domov21

5 tipů, jak na zařízení obývacího pokoje ve venkovském stylu

5 tipů, jak na zařízení obývacího pokoje ve venkovském stylu
Sdílejte článek dál...
5 tipů, jak na zařízení obývacího pokoje ve venkovském stylu
5 (100%) 1 vote[s]

Venkovský styl přináší do interiéru jemnou a nadčasovou krásu. Hlavní roli mají přírodní materiály a nejrůznější doplňky připomínající život na vesnici. Vytvořit si stylové a funkční bydlení inspirované venkovem není vůbec nic složitého. Podívejte se na 5 tipů, jak vyladit obývací pokoj v rámci tohoto stylu.

Vzdušnost a prosvětlenost

Velká okna jsou výhodou a s jejich pomocí je velmi snadné vytvořit krásný a prosvětlený interiér. Celý dojem navíc umocníte tím, že pro vybavení obývacího pokoje zvolíte světlou sedací soupravu a lehce kontrastní doplňky. Trochu života přidáte obrazy a květinami. A moderní obývák ve venkovském stylu je na světě.

Dřevo a další přírodní materiály

Pod pojmem venkovský styl si můžete představit i tmavěji laděné interiéry, kde hraje hlavní roli dřevo a kamenné prvky. Právě přírodní materiály v kvalitním provedení jsou velmi vhodné a kromě krásného designového efektu nabízí i dlouhou životnost.

Pohodlí a útulnost

Obývací pokoj je srdcem každého bytu, takže bychom se v něm měli cítit příjemně. Jednotlivé prvky volte s ohledem na jejich praktické využití pro maximální pohodlí. Jemné kontrasty v jinak světlém pokoji vytvoří dynamický celek s příjemnou atmosférou.

Nebojte se výraznějších barev, které se vám líbí

Nemusíte se nutně držet pouze odstínů šedé a hnědé barvy. Nebojte se zapojit například výraznější modrou, která velmi dobře působí právě v obývacím pokoji. Údajně má totiž uklidňující a relaxační účinky.

Jednoduchost a vyváženost

Cílem dobře vybaveného pokoje laděného do venkovského stylu je hlavně vyváženost a celkový dobrý pocit. Mějte v pokoji přiměřené množství věcí, které spolu adekvátně ladí a vytváří působivý, ale zároveň jemný celek. Extravagantnější prvky vyvažte něčím jednoduše obyčejným a získáte harmonickou rovnováhu.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Do e-shopu

Sdílejte článek dál...


1 thought on “5 tipů, jak na zařízení obývacího pokoje ve venkovském stylu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *