|

Jak na kuchyň ve venkovském stylu?

Útulný a romanticky působící venkovský styl naplno ukazuje svoji krásu nejen v ložnici, ale i v kuchyni. Právě ta by měla být místem, kde vznikají výborné pokrmy podle tradičních receptur. A přesně k tomu potřebujete i krásně zařízený interiér. Podívejte se na několik tipů, jak by mohla vypadat venkovská kuchyně a začněte snít o své vlastní.

Dostatečný prostor

Ideálním místem pro zařízení venkovské kuchyně je světlý prostor, kde budete mít dostatek místa pro kuchyňskou linku a stůl o požadované velikosti. Prostor na vaření by měl být čistý, uklizený a bez zbytečných dekorací. Pro zachování většího pořádku a zároveň desénovým prvkem, jsou otevřené police. Na nic vynikne například klasické nádobí s typickými venkovskými vzory, případně barevné vybavení. Krásnou venkovskou kuchyň si ale zařídíte i v menším prostoru.

Dřevo a přírodní materiály

Svoji pozornost zaostřete hlavně na přírodní materiály, jako je dřevo a kámen. Využijete je pro nábytek, ale i jako vhodný materiál na podlahu. Nemusíte se omezovat na přírodní dekor, ale klidně využijte i výrazných barev a kontrastů. Výsledek by měl ladit s dalším vybavením kuchyně.

Další skvělé inspirace na kuchyně naleznete na webu Jninterier.cz.

Velký stůl

Důležitým bodem souvisejícím s kuchyní je jídelní stůl. Pořádný masivní stůl je ideální volbou. Skvěle se hodí i menší a jednoduché stoly v hnědých či bílých barvách. Výsledný dojem můžete dotvořit pěkným ubrusem s klasickými vzory.

Drobné dekorace a květiny

Pro příjemný a domácký pocit nezapomeňte na drobné dekorace. Může se jednat například o pár pěkných váziček, ale hlavně by mělo jít o stylové funkční prvky, jako jsou například slánky, cukřenky, dřevěné vařečky a další. Když doplníte květiny ve váze či v květináči, celý dojem pozvednete na úplně novou úroveň.

Podobné příspěvky