Jak vypadá venkovský styl? Inspirace na zařízení interiéru | Domov21

Jak vypadá venkovský styl? Inspirace na zařízení interiéru

Jak vypadá venkovský styl? Inspirace na zařízení interiéru
Sdílejte článek dál...

Venkovský styl je založen na tradicích, nadčasových vzorech a poctivosti používaných materiálů. Je propojen s přírodou a smysluplně se vrací ke starším hodnotám. Umí však být velmi moderní a s pomocí pár prvků dokážete vykouzlit nádherně vypadající interiér. Co všechno můžete zakomponovat do venkovního stylu? Podívejte se na trochu inspirace.

Útulný a romantický interiér

S použitím prvků venkovského stylu přenesete do svého domova příjemný pocit a útulnost. S použitím romantických vzorů a jejich kombinací s klasickým nábytkem a vzory dosáhnete romanticky působícího výsledku. Venkovský styl si klade za cíl vrátit se k původním hodnotám, ale zachovat maximální funkčnost i modernost celého interiéru. Je ideální pro milovníky jednoduchosti, přírody a tradic. Může se snoubit s rustikálním stylem. Pokud chcete něco více moderního, zkuste například skandinávský styl.

Přírodní materiály a dekorace

Hlavním prvkem venkovského stylu je dřevěný nábytek. Vsaďte na masiv, případně klasicky vypadající kusy nábytku. Časté je ponechání dřevěného vzoru, případně natření na světlé barvy. Kamenné obklady se výborně hodí do venkovsky laděného interiéru a oceníte je jako materiál pro podlahu i ozvláštnění stěn. Vybavení a dekorace jsou z tkanin, jako je bavlna či len. Hodí se i keramické prvky, které dotvoří venkovský a tradiční dojem. Záleží jenom na vás, z jaké strany celý koncept pojmete. Buď se můžete pustit do moderního interiéru na prvních venkovského stylu, nebo vytvořit klasicky vypadající krásný interiér.

Barvy a pruhované vzory

U venkovského stylu se zaměřte na krásu jednoduchých vzorů. Klasikou jsou květované vzory a pruhy. Oblíbené jsou světlé barvy a pastelové tóny pro dotvoření atmosféry. Velkou parádu uděláte i doplněním o květiny ve váze, případně živé rostlinky v pěkném květináči. Do kuchyně určitě nezapomeňte pořídit čerstvé bylinky a pěkné tradiční vybavení. V ložnici sáhněte po kvalitním bavlněném povlečení v jemných barvách.

Zaujal Vás článek a libí se Vám zde představená inspirace? Vybírejte tyto i tisíce dalších doplňků pomocí tlačítka níže na Bonami.cz.

Sdílejte článek dál...


5 thoughts on “Jak vypadá venkovský styl? Inspirace na zařízení interiéru”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


SCONTO NÁBYTEK-70 % - VÝPRODEJ NÁBYTKU

Na Sconto.cz bězí online výprodej. Akce je časově omezena, tak neváhejte. PLATÍ DO 1.7.2021!