|

Jak na uklizenou a reprezentativní chodbu

Chodby jsou vždy náchylné k zaneřádění botami, taškami, deštníky, kabáty a dalším vybavením. Občas to vypadá, že se vám tam zula stonožka, jindy zase zakopnete o zapomenutou tašku nebo v létě najdete palčáky, které jste marně hledali v prosinci. Jak udržet v předsíni pořádek? Než začnete volat úklidové služby, zorganizujte si předsíň prakticky a vkusně pomocí nábytku.

Úložný prostor je základ

Výzdoba vestibulu a vytvoření předsíňové stěny je nezbytnou součástí jeho celkového designu. Určuje, jak bude tento pokoj vnímán a jaký dojem na hosty udělá. Aby byly dekorativní prvky správně vybrány, je třeba zvážit styl zařízení místnosti. Pokud jsme zvolili současný styl interiéru a moderní vybavení, měly by s ním korelovat dekorativní prvky. K nábytku s rovnými lineárními vzory by se hodily skleněné panely, ozdobné dlažby a dřevěné latě. Moderní zrcadla a hliníkové prvky se hodí k současnému stylu.

A konečně, úložný prostor v předsíňové stěně je naprosto klíčový, pokud chcete zachovat pořádek. Skvělou volbou může být lavice s úložným prostorem vespod, zatímco nástěnný úložný prostor nebo jednoduchá řada háčků mohou dobře fungovat v super malých prostorách. Předsíňová stěna je zkrátka evergreen, který nevyjde z módy.

Často je chodba využívána jako hlavní stylistická reprezentace domácnosti. Tento druh přístupu je skvělý způsob, jak udělat na hosty dobrý první dojem. Estetické pojetí je nejdůležitější při vytváření různých designových nápadů. To nám pomáhá dosáhnout harmonie ve stylu předsíně.

Jak na doplňky v chodbě

Zajímavým a zábavným kusem nábytku do chodby je stojan na deštníky. Jde o snadno vyrobitelný doplněk a můžete si jej vyrobit sami, pokud dáte průchod své fantazii. Zajímavé designérské nápady lze nalézt Pinterestu, Instagramu a nebo v obchodech, které se věnují bytovým doplňkům.

Nejčastěji používaným dekorem předsíně je váza a konzolové stolky. Vázy na květiny, které se liší velikostí a tvarem, jsou vynikající volbou pro osvěžení interiéru spolu s praktickým účelem udržet květiny živé. Do předsíně se hodí také různé typy hodin.

Obrazy, tapisérie a další umělecké formy jsou vhodným dekorem, pokud dobře korelují se stylem zbytku interiéru a nevzbuzují pocit přeplněnosti interiéru. Pokud jste si zvolili pro své předsíňky retro styl, pak mohou být bidélka, kliky a kovové prvky ozdobeny fretworkem. Patinové vlysy a knoflíky vám budou připadat jako staré, časem zachovalé věci. Fazetová skla zvýší vintage vzhled nábytku, a dodá chodbě úplně jiný vzhled.

Podobné příspěvky