| | |

Ideální křeslo pro studené zimy

Trpíte na ztuhlý krk, bolesti krční páteře, jste náchylní k prochladnutí a nebo prostě jen máte rádi pohodlí, útulné posezení a soukromí? Se vším vám dokáže pomoci jedno obyčejné křeslo. A jak se ten zázrak jmenuje?

Křeslo do zimy 

Křeslo wingback, známé také jako ušák, je nábytek z konce 17. století navržený s bočními křídly, nazývanými také lícnice. Křídla tradičně obklopují horní část těla sedícího, aby chránila sedícího před průvanem a zachycovala teplo vycházející z krbu. Proto se ušáky často nachází u krbu. Nenechte se ale tradičním stereotypem přesvědčit, že patří pouze do formálních prostor. Díky designu, který přetrval čtyři staletí, jsou křesla ušák překvapivě flexibilní. Jsou skvělým doplňkem nejen do obývacího pokoje nebo pracovny, ale také do jídelny, ložnice a dalších místností. 

Ušák v jídelněPokud kombinujete křeslo ušák s konvenčními jídelními židlemi, ujistěte se, že tvary spolu ladí. Pevná opěradla na postranních židlích mohou být v takové kombinaci příliš objemná. Dávejte také pozor, aby postranní židle nekonkurovaly ušákům tím, že mají příliš vysoká opěradla. Ujistěte se také, že područky křesla jsou od spodní části vašeho stolu. 

Ušák v obývacím pokoji

Existují tři způsoby párování ušáků. První je jejich umístění vedle sebe s prostorem mezi nimi pro umístění krbu, nebo odkládacího stolku. Nebo mohou být umístěny vedle sebe bez mezery mezi nimi. I když tento scénář nahrazuje milostné křeslo nebo pohovku, nabízí mnohem více z hlediska stylu a vizuálního pohybu ve srovnání s koordinující druhou pohovkou. Třetí možností je umístění křesel naproti sobě, s konferenčním stolkem uprostřed. Tato varianta je nejformálnější. 

Jaký styl zvolit?

Tradiční

Když většina lidí myslí na ušák, vybaví si klasiku. Křídla jsou typicky křivočará nejen z bočního pohledu, ale často i zepředu a jsou zakončena svinutým ramenem. Nohy jsou typicky otočené, rovné nebo ve tvaru kabrioletu. Jen proto, že máte tradiční rám křesla neznamená to, že se musíte při výběru látky držet stejné estetiky. 

Moderní polovina století 

Křesla ušák si získala oblibu v polovině 20. století. Jsou více zjednodušené než dřívější verze,  modely z poloviny století mají obvykle křídla, která jsou zcela otevřená nebo částečně oddělená od ramen. Křídla jsou také typicky integrována s opěradlem sedadla, aby vytvořila jednotný kus.

Podobné příspěvky