|

Jak správně pečovat o ručníky?

Co je lepšího než se po osvěžující koupeli či sprše zachumlat do hebkého a voňavého ručníku? Dnešní nabídka skutečně uspokojí i ty nejnáročnější, jak se však o ručník starat, aby hebký a příjemný vydržel co nejdéle?

Praní před prvním použitím

Čerstvě koupené ručníky a osušky mohou svádět k použití co nejdříve. Jejich jemnost je kolikrát zkrátka neodolatelná. S tímto nutkáním byste však měli bojovat a nové ručníky před použitím alespoň dvakrát vyprat a vysušit. Pro dokonalé sušení ručníků, utěrek a osušek je naprosto ideální sušička, která vláknům dodává jejich hebkost.

Proč je praní před prvním použitím důležité? Tím, že ručníky důkladně vyperete, zatáhnete jejich vlákna, čímž se výrazně prodlouží jejich životnost – už jen z tohoto důvodu se tento krok rozhodně nevyplatí přeskočit.

Jak prát ručníky (osušky a utěrky)?

A jak ručníky správně prát?

Ideální je použít klasický program s teplotou 40 až 60 stupňů. U bílých ručníků můžete použít i vyšší teplotu, tím však dochází k vysušení a opotřebování jejich vláken, což může snižovat jejich životnost.

Důležité je také správné dávkování pracího prostředku. Příliš velké množství může vést k blednutí textilií. Pokud naopak použijete prášku málo, může docházet k jejich tvrdnutí.

Při praní je důležité u ručníků dodržovat rozdělení podle barev. Na bílé ručníky byste měli vždy používat prášek a nikoliv gel – gely nemají u bílého prádla takovou účinnost. Barevné ručníky a další textilie perte v gelu na barevné prádlo.

Aviváži se raději úplně vyhněte, pokud nechcete, aby vám ručníky nevábně zešedly.

Nepodceňujte ani sušení a další údržbu

Naprosto nejlepší pro ručníky je sušení v sušičce. Tu však nemá zdaleka každý. Jak ručníky nejlépe vysušit bez sušičky?

Rozhodně se vyhněte jejich sušení na radiátorech či přímém slunečním světle. To škodí nejen barvě ručníků, ale také jejich vláknům, která se při tomto způsobu sušení nejvíce lámou.

Vyhnout byste se měli i žehličce, po jejím použití vlákna ztrácejí svou savost. Ručníky, utěrky a osušky nejlépe osušíte vodorovně rozložené.

Praní ručníků a osušek není žádná velká věda. Stačí dodržet pár základních pravidel a vaše ručníky i osušky budou vždy nádherně hebké. 

Podobné příspěvky