|

Jak vychytat garážové stání, aby bylo vaše (nejen) firemní auto v bezpečí?

V práci jste dostali k dispozici firemní auto. Ač se na něj vztahuje pojištění sjednané v leasingové smlouvě, přece jen byste spali klidněji, kdyby bylo bezpečně zaparkováno v garáži. Co však dělat, pokud se do té vaší nevejde nebo ji vůbec nemáte?

Kryté stání pro klid duše 

Na některých pracovních pozicích se bez automobilu neobejdete. Pokud nemáte svůj vlastní, může vám zaměstnavatel nabídnout firemní vůz nebo dodávku. Dnes už je zcela běžnou záležitostí, že si firmy pořizují auta na úvěr, obzvlášť v případě, že jich potřebují více. I když je auto pojištěno, tak se může dostavit nejistota. Přece jen se jedná o cizí majetek, který firma svěřila do vašich rukou. Doma sice garáž máte, ale je plná harampádí nebo se do ní druhé auto nevejde. Možná garáž vůbec nevlastníte. Jak si tedy poradit?

Vezměte to z gruntu

Máte u domu garáž, ale ta slouží víceméně jako sklad nepotřebných a nepoužívaných věcí? Chopte se smetáku, jde se uklízet! Během gruntování buďte nemilosrdní. Věci, které už nepoužijete nebo jsou rozbité, neváhejte vyhodit do popelnice nebo prodat. Čím více položek se zbavíte, tím více prostoru získáte. Při reorganizování vám s úsporou místa pomohou i speciální vychytávky.

  • Organizéry – ideální pro kutily se spoustou nářadí. To budete mít přehledně rozděleno a ihned po ruce.
  • Háky na kola – aby nemusela stát opřená o stěnu. Můžete je zavěsit i ke stropu, takže ušetříte místo na zemi.
  • Sklápěcí pracovní deska – opět skvělá volba pro kutily. V případě nedostatku prostoru můžete na chvíli vyjet s autem. Na noc desku sklopíte a s autem zajedete zpět.
  • Falešné podhledy – dostatečně vysoké stropy vám dovolí využít i prostor pod nimi. Do podhledů můžete uložit například méně používané věci nebo náhradní gumy.

Kam s ním?

Vlastní garáž nemáte nebo v ní už na druhé auto nezbývá prostor. Přesto chcete, aby bylo firemní vozidlo bezpečně skryto. V takové situaci není nutné si zoufat, existuje spousta alternativ, například ty následující.

  • Pronajměte si stání na hlídaném venkovním parkovišti či v parkovacím domě.
  • Pronajměte si samostatnou garáž.
  • Domluvte se s rodinou či přáteli, zda byste si dočasně mohli nechat své auto u nich, zatímco firemní budete mít ve své garáži.
  • Domluvte se se sousedem, který vlastní kryté stání.

Je mnoho možností, jak auto účinně schovat před přírodními živly či zraky potenciálních zlodějů a jiných škůdců. Asi nejbezpečnější variantou v případě firemních vozů je pak nechávat auto zaparkované přímo u sídla společnosti a využívat jej pouze k pracovním účelům.

Podobné příspěvky