| | | |

Moderní kuchyně do paneláků i do rodinných domů – to jsou kuchyně Gabon

Jak vypadá moderní kuchyně? Nemusí být pouze minimalistická, jak většinu z nás při výrazu „moderní“ napadne. Jde spíše o výběr materiálů, dekory a novodobé vychytávky.

Kuchyňská linka pro 21. století – to jsou zejména designové a kvalitní materiály

Je jedno, jestli si pro svůj interiér zvolíte dnes tak oblíbené minimalistické tvary kuchyňské linky, nebo třeba rustikální design ve stylu Provence. Vždy je důležité použít kvalitní materiály. Nová kuchyně není malou investicí, a proto musí vydržet. Nezáleží na tom, zdali jde o kuchyň do panelákového bytu, či do rodinného domu. To, jak dlouho nám bude sloužit, závisí zejména od kvality materiálů korpusu linky, skříněk i od materiálu pracovní desky. Všechny musí odolávat páře i vodě, skvrnám od ovoce a tuku, být odolné vůči oděru i proti otlučení.

Povrchová úprava by neměla být náchylná ke znečištění a měla by se snadno udržovat. Nemusí to ale nutně znamenat vyhýbat se třeba povrchům s vysokým leskem. Kvalitní materiál umí eliminovat problémy se znečištěním i u těch povrchů, které jsou tradičně pokládané za problematické.

Do moderní kuchyně patří vestavěné vychytávky

V dobře zvolené a navržené kuchyňské lince má vše svoje místo. Proto by měla být vlastně každá kuchyně na míru. Každý z nás totiž od kuchyně očekává jiné uspořádání a funkce úložných prostor. Než se vydáte do kuchyňského studia, dobře zvažte, jaké rozvržení úložných prostor vám bude vyhovovat. Rozhodně nešetřete na vnitřním vybavení linky. Právě to udělá vaši kuchyni dokonalou.

Moderní kuchyně je „prošpikovaná“ domácími spotřebiči. Ty klasické, jako jsou trouba, varná plotna, myčka nádobí a lednice s mrazákem, je zapotřebí vždy vestavět! Nesnažte se ale vestavět všechno. Kuchyňský robot dnes již nekupujeme na desítky let. Než se snažit investovat do vestavěného, raději si pro něj vyhraďte ideálně umístěné a vhodně velké úložné prostory. I pokud jde o kávovar, je lepší v kuchyni předem myslet na vhodné místo, kde bude umístěný. Vestavěný je zbytečně drahý, a navíc jeho životnost nebude stejně dlouhá, jako životnost linky.

Kuchyně Gabon

Kuchyňské studio Gabon nabízí kuchyně na míru pro panelákové byty, moderní i stylové interiéry nových a revitalizovaných bytů, i pro rodinné domy. Díky individuálnímu přístupu může být vaše kuchyně skutečně unikátní. Vestavíte do ní třeba akvárium, kuchyňská linka se může též designově kompletně propojit s interiérem celého obytného prostoru. Ve studiu Gabon jsou připraveni splnit všechna specifická přání a převést do reality vaše nápady. Podívejte se na inspirativní moderní kuchyně Gabon.

Podobné příspěvky