| |

Rozbitá pračka? Uhradí ji online půjčka

S rozbitým spotřebičem v domácnosti příliš dlouho fungovat nelze. Pokud na něj ve vašem finančním rozpočtu nezbývají peníze, prostě si budete muset vzít půjčku. Nedělejte si z toho těžkou hlavu, zažádat o úvěr je dnes úplně jednoduché a nemusíte se za to vůbec stydět. Ostatně možná se při své žádosti ani s nikým nesetkáte, všechno jde vyřídit online.

Půjčky online jsou hitem posledních let. Peníze díky nim získá skoro každý, obvykle jsou totiž poskytovány bez složitého prověřování žadatelů. Lidem se líbí i to, že nemusí nikam chodit s prosíkem, vše si vyřídí schovaní za obrazovkou z pohodlí domova.

S hledáním vám jistě pomůže test praček, který pro vás důkladně zrecenzoval portál Testado.cz.

Zkuste si půjčit bezúročně

Možná o tom ještě nevíte, ale mnoho nebankovních věřitelů je ochotných poskytnout vám první půjčku zdarma. Sice nejde o žádné horentní sumy, ovšem pár tisíc na nový spotřebič zřejmě seženete bezúročně. Obvykle je tato výhoda poskytována jen novým klientům na první půjčku. Nic vám ale nebrání vzít si půjčku pokaždé u jiné společnosti, abyste byli vždy novým klientem. Ne že by tedy bylo dobré půjčovat si pravidelně, ale to už je zase jiný příběh…

Pečlivě si spočítejte, zda zvládnete splácet

Bezúročná a obvykle i každá krátkodobá půjčka je poskytována na dobu jednoho měsíce (přesněji 30 dnů). Je tedy koncipována jako okamžitá finanční injekce, kterou hned po další výplatě splatíte. Jestli víte, že to nezvládnete, zažádejte si o úvěr na delší dobu. Vždycky je totiž levnější, než kdybyste si vzali půjčku na 30 dní a pak ji prodlužovali. Protože i když se ozvete včas a přiznáte, že do stanovené lhůty nebudete schopní částku splatit, zaplatíte poplatky za prodloužení. A ty nebývají zrovna malé, právě na nich nebankovní věřitelé vydělávají.

Nepůjčujte si na zbytečnosti

Rozbitá automatická pračka či lednice jsou výdaje, na něž se půjčit vyplatí. Nové boty, dovolená nebo dárek k narozeninám ne. Na zbytečnosti byste si nikdy půjčovat neměli. Je smutné, že to musíme zmiňovat, ale spousta Čechů toto základní pravidlo stále nechápe.

Podobné příspěvky