| | |

Inspirace – interiér ve skandinávském stylu

Líbí se vám severský styl a chcete si ho užívat ve svém bytě? Zařídit si interiér ve skandinávském stylu není nic složitého a vystačíte si s málem. Podívejte se na inspirace a vyberte si z nich to nejlepší.

Čím se vyznačuje skandinávský styl?

Ideální pro milovníky přírody a všechny, kteří dokážou ocenit jednoduchý a stylový design. Hlavní roli hrají základní přírodní materiály, jako je dřevo, sklo a kámen. Při povedeném kombinování vypadá výsledek útulně a jemně uvolněně.

Moderní a přesto přírodní

Skandinávský styl si pohrává s kombinací čistých monochromatických designů a zařazení klasického hnědého dřevěného dekoru. Vzájemné kompromisy moderních a přírodních prvků budí příjemný dojem a dodávají místnosti nezbytnou útulnost.

Promyšlená nejednotnost

Přátelská atmosféra je vytvářená i zdánlivě nesmyslným kombinováním různých prvků. Dřevěné dekorace a drobné detaily vytváří typický dojem z celé místnosti.

Světlý interiér

S využitím bílého jednoduchého nábytku opticky zvětšíte pokoj a dodáte mu příjemné světlo. Ve skandinávském stylu se hodně objevují i tkaniny a látky s klasickými severskými vzory, pruhy či květinami.

Originální prvky

Milovníky designových a originálních věcí potěší volnost skandinávského stylu, který skvěle ladí s různými méně používanými dekoracemi. Na fotografii níže krásně vidíme kontrast netradičního stolku a relativně moderní a jednoduché pohovky a polštářů. Vhodným doplňkem interiéru může být také fotorámeček s rodinnou fotografií.

Čisté a prostorné kuchyně

Styl ze severu se nádherně uplatňuje i v kuchyních, kde hlavní roli hrají čisté linie, dostatek prostoru a ideálně co nejvíce světlé prostředí. Příjemně funguje kombinace bílého vybavení s trochou dřeva. Najdou se ale i zajímavě vypadající pestré kuchyně, kdy nejde o celek, ale vzájemnou kombinaci jednotlivých součástí.

Zděné stěny

Nádherný přírodní, útulný a efektní dojem vyvolávají zděné stěny. Působí jako skvělý dekorační prvek opět v kontrastu se světlými barvami a jednoduchými liniemi.

Podobné příspěvky