| | |

Připadá vám podlaha nedůležitá? Omyl!

Když se zařizuje nové bydlení, většinou přemýšlíte o nábytku, vhodné výmalbě a dekoracích, které celý prostor doplní a rozjasní. Co bývá často opomíjené, je podlaha. Přitom jde o největší a také dost důležitou plochu. Měla by vydržet, být hezká i po nějaké době a také by měla korespondovat se zbytkem vybavení a výmalbou. Navíc podlaha dokáže i opticky kouzlit s prostorem. Neberte ji na lehkou váhu. Klidně si nechte poradit, jak na to. Výběr správné podlahy chce čas a také mít z čeho vybírat.

Faktory ovlivňující výběr podlahy

Podlaha by měla hodně vydržet. Využíváte ji každý den, měla by být odolná vůči poškození a prošlapání. To samé platí například pro vsakování tekutin a vlhkosti. Každá místnost vyžaduje jiné vlastnosti. I takový faktor byste měli při výběru vzít v úvahu. V koupelně nejlépe protiskluzovou podlahu, na které se nezraníte, i když bude mokrá. Do kuchyně se hodí zase povrch s jednoduchou údržbou. Připadá vám výběr podlahy jako věda? V showroomu firmy PARKETCENTRUM najdete největší výběr podlah z Plzně a jistě zde najdete ten pravý materiál pro váš domov.

Z jakých typů podlah vybírat?

Nejčastější a nejoblíbenější jsou vinylové podlahy. Je tomu tak proto, že jsou velmi odolné vůči mechanickému opotřebení. Jsou tvrdé, pružné a také velmi nenáročné na údržbu. Můžete je proto dát téměř všude. Dalším důležitým faktorem je i široká paleta barevných odstínů.

Podobně oblíbené jsou i plovoucí podlahy. Nereagují na rozdíly vlhkosti vzduchu. Lze je navíc jednoduše složit a zase rozebrat. Jsou i cenově dostupné. Dřevěné podlahy vytvářejí úžasnou atmosféru. Jsou vhodné například pro podlahové topení. Retro řešení jsou parkety, které sice už tak oblíbené nejsou, ale lidé se k nim často vrací. Neprohloupíte ani linem nebo PVC podlahou.

Každá rada dobrá

Tápete v záplavě druhů podlah? Poradí vám PARKETCENTRUM v Plzni. Ochotní zaměstnanci vám ukážou nabídku a poradí, která podlaha je nejlepší. Někdy je nejlepší názor někoho zvenčí. Nestranná a odborná rada pro rozšíření obzorů.

Podobné příspěvky