| | |

Jak vybavit sdílený pokoj pro holku a kluka?

Růžový pokojíček s princeznami pro malou slečnu, modrý s postelí ve tvaru auťáku pro klučíka. V magazínech o bydlení a e-shopech s nábytkem se dá najít tolik krásných fotek pokojů pro kluky a pro holky. Jenže co v případě, kdy budou obě vaše ratolesti rozdílného pohlaví sdílet jednu místnost? Jakou barvu zvolit pak?

Existují dvě varianty, jak se s vybavením sdíleného pokoje vypořádat. Kterou si zvolíte, je jen na vás, obě mohou dopadnout fantasticky.

1. Sladíte místnost do neutrálních barev

Modrá je spíše klučičí, růžová zase jasně holčičí. Jestli tedy máte v plánu vytvořit společný pokoj, zaměřte se na neutrálnější barvy. Příkladem mohou být žlutá, oranžová, fialová, světle zelená apod. Možná se snažte barvy uplatňovat spíše u prvků, které se dají snadno vyměnit. Nábytek pro děti sice bývá často barevný, ale seženete i bílé nebo hnědé skříně. Pokoj pak rozzáříte žlutou židlí nebo barevnou stěnou. S barvami zdí ovšem buďte obezřetní, volte spíše světlejší odstíny, tmavé barvy opticky zmenšují prostor.

Tip: V některých e-shopech narazíte přímo na striktně oddělenou kategorii pokoj pro kluka a pak samostatně pokoj pro holku. Když se ale do kategorií podíváte, zjistíte, že některé by se daly využít i pro obě pohlaví. Nakoukněte do e-shopu HMnabytek.cz a sami uvidíte.

2. Rozdělíte pokoj opticky na dvě části

I v jedné místnosti lze dětem dopřát jejich oddělený prostor! Napůl půjde o pokoj pro holku a napůl pro kluka. K jedné stěně dáte růžově povlečenou postýlku ke druhé zeleně. Na jedné straně bude holčičí psací stůl, na druhé klučičí. Dokonce můžete i každou zeď obarvit jinou barvou, nevypadá to vůbec špatně. Vždycky však do místnosti dejte nějaký prvek, který obě části opticky oddělí. Může jít třeba o jednu neutrální bílou skříň, případně o paravan nebo závěs. Záleží, kolik soukromí chcete svým dětem poskytnout. Každopádně menší děti jsou zpravidla naopak rády, když mají společný pokojík.

Podobné příspěvky