| | |

Nápady na dekorace ve skandinávském stylu

Jednoduchost, útulnost a stylová elegance se jemně propojuje v geniálně vymyšleném skandinávském stylu interiérů. Jedním ze základních pravidel je sice minimalismus a snaha o co nejmenší hromadění nepotřebných věcí, ale i přesto utváří promyšlené dekorace vzhled severského bydlení. Podívejte se na několik nápadů na krásné dekorace.

Polštářky

Jsou praktické a krásné zároveň, takže ideální pro použití do severského stylu bydlení. Stačí si jen vybrat barvu a vzor ladící k dalšímu vybavení a je to. Skvěle se uplatní hlavně na pohovce v obývacím pokoji a v ložnici na posteli.

 

Práce s texturami

Na první pohled může interiér působit velmi jednoduše, protože se kombinují tlumené neutrální barvy. Při bližním pohledu si ale všimnete jemné struktury na vrchním krytu stolní lampy, hebkého chlupatého polštáře, hrubá květináč a podobně. Jsou to sice drobnosti, ale ve výsledku docela hodně ovlivňují celý interiér a pozornému oku dávají podněty k prohlížení a obdivu.

Vázy a květiny

Hodně fotografií skandinávského interiéru upoutává na jemné květiny ve váze. V zásadě se nejedná o bohaté kytice, ale jednodušší vazby. Vázy jsou průhledné, nebo tmavé s jednoduchými liniemi. Stačí tento malý doplněk na jídelní stůl a do obývacího pokoje a do celého domu se rázem dostane pořádná porce útulné atmosféry.

Obrazy a samolepky na zeď

Ve skandinávském interiéru také velmi dobře fungují nejrůznější obrazy. Hodí se jednodušší díla i výraznější barevné abstrakce podle toho, jaké je další vybavení. Často se uplatňuje to, že se obrazy uskupí na jedno místo na stěně. Populární jsou i nejrůznější samolepky na stěnu.

 

Odvážnější vzory

Zajímavě barevné polstrování sedací soupravy, židlí a vzory na polštářcích dokážou vytvořit originální kontrasty. Když to s nimi nepřeženete, výsledný dojem může být skvělý i s dodržením pravidel jednoduchého skandinávského stylu. Zjednodušená poučka říká, že v místnosti by měly být maximálně tři výrazné prvky.  

Podobné příspěvky