| |

Starejte se o svůj kávovar dobře

Kdo kávu vyloženě nemiluje, ten ji minimálně každé ráno potřebuje. Přeci jen se jedná o skvělý životabudič, se kterým můžete nastartovat svůj den mnohem lépe než s jakýmkoliv jiným nápojem.

Čištění je základ

Takzvanou tureckou kávu si i dnes připravuje celá řada lidí, ovšem snad každý, kdo má alespoň trochu kvalitní kávovar, si minimálně jednou za čas rád zaexperimentuje. Ne vždy však může nápoj z kávovaru chutnat dobře, a to i když se jedná o špičkový přístroj od Delonghi.

Na vině může být špatná volba surovin, ale i zanesení přístroje. To samo o sobě může být velký problém, i co se životnosti týče. Čím déle necháte kávovar znečištěný, tím spíše riskujete jeho poruchu, či dokonce jeho kompletní zničení. Proto je vhodné provádět čištění kávovarů Delonghi, ale i ostatních značek, s železnou pravidelností, jinak toho můžete v budoucnu litovat.

Vhodné prostředky

Určité části je možné vyčistit ručně, nicméně mnohé nečistoty se nacházejí mimo dosah uživatele. Ty je pak potřeba odstranit pomocí speciálních prostředků. Asi nejpoužívanější jsou tablety na čištění kávovarů. Ty mají výhodu ve vysoké efektivnosti a jednoduché aplikaci.

Čištění kávovaru na první pohled vypadá dětsky snadně, ale je jednoduché během této procedury udělat pár podstatných chyb. Proto byste se neměli řídit návody na diskuzních fórech, ale originálním manuálem.

Pozor na usazeniny

Nečistoty jsou samozřejmě problém, avšak ještě větší potíží mohou být usazeniny. Ty také dokáží přístroj poškodit. Navíc se rovněž negativně projevují na chuti. Dokáží navíc ovlivnit i teplotu vody a mohou přispět také k vyšší spotřebě energie kávovaru. Ani jedno z toho nechcete. Otázkou tedy je, jak odvápnit kávovar?

Stejně jako v případě čištění je dobré se obrátit na oficiální manuál. A i tentokrát se neobejdete bez tablet, tentokrát odvápňovacích. Odvápnění kávovaru by mělo být vaší prioritou a měli byste k tomu přistoupit už ve chvílích, kdy se vám začne nepozdávat chuť vašeho oblíbeného nápoje.

Podobné příspěvky