| | |

Podle čeho vybrat botník k vám domů?

Už vám vadí, jak se u dveří neustále válí boty celé rodiny? Čím více žen v domácnosti máte, tím je situace nejspíš horší. Právě dámy jsou totiž expertky na střídání obuvi. Jeden den lodičky, další tenisky, a ty pěkné boty na klínku už pak za dveřmi ani není kam položit. Je na čase pořídit si botník!

Bez botníku se neobejde žádná domácnost. Možná máte celou jednu místnost, která slouží jako šatna, a tak si většinu svých bot ukládáte tam. Nikomu se ale nechce chodit pro boty neustále do šatny. Aspoň pár aktuálně nošených párů chcete mít po ruce kdykoliv, když narychlo oblékáte kabát a utíkáte z domu, protože jdete už zase pozdě.

Že se vám do chodby žádný botník nevejde? Jste na omylu!

I do té nejmenší chodbičky se dá sehnat moc pěkný výklopný botník. Ano, to je ten typ, který byste měli hledat, pokud nemáte v předsíni zrovna moc místa. Výklopné modely totiž bývají velmi úzké, často se připevňují na stěnu. Police, jež se, jak je zřejmé z názvu, vyklápí, mohou být různě velké. Díky tomu je tento typ botníku vhodný pro jakoukoliv obuv od kozaček až po lodičky.

Zkombinujte dva kusy nábytku do jednoho

Skvělou volbou je také botník se sedákem. Ten si můžete představit jako klasickou skříňku, která má však nahoře sedák a je stavěná tak, aby vydržela i nápor větší váhy. Starší lidé a děti, jež se teprve učí zavazovat tkaničky, jistě uvítají možnost se při obouvání posadit. Máte-li dvě děti, botník může být i dvousektorový.

Případně vsaďte na otevřenou variantu

Jste pořádní? Pak nemusíte volit výklopné ani klasické botníky s dvířky. Vyberte si regálový botník s otevřenými policemi. Šetří to čas, nemusíte pořád otvírat šuplíky a dvířka. Na druhou stranu bude mít každý příchozí dokonalý přehled o vaší sbírce obuvi a také o tom, jak máte boty špinavé a že je občas do botníku hodíte prostě tak, jak vám zrovna přijdou pod ruku.

Prostě a jednoduše typů botníků je skutečně spousta. A určitě se najde i takový, který k vám domů padne jako poklička na hrnec.

Podobné příspěvky