| |

Potřebujete okna v Plzni a okolí? Obraťte se na KW Fenstertechnik

Při stavbě domu je pořízení a instalace nových oken a dveří samozřejmostí, ale nová okna a dveře mají smysl také při větších i menších rekonstrukcích různých typů objektů. Díky moderním oknům dodáte svému domovu elegantní vzhled a navíc ve výsledku ušetříte, protože se díky jejich tepelněizolačním vlastnostem sníží nároky na vytápění v chladných měsících a v létě zase na klimatizování. Říkáte si, že by vašemu domu či bytu slušela nová okna a dveře? V případě, že bydlíte v Plzni a okolí, stačí se obrátit na firmu KW Fenstertechnik a máte jistotu, že vše půjde tak, jak má. Můžete se zeptat na cokoliv, co vás zajímá, a klidně si i rychle domluvit termín montáže.

Jaké služby KW Fenstertechnik nabízí

Mezi služby, které firma KW Fenstertechnik nabízí, patří v první řadě montáže oken a dveří. Odborné montáže provádí technologií RAL a dbá přitom na dodržování správného montážního postupu. RAL montáž zajišťuje dokonalé utěsnění izolační spáry tak, že je bezpečně chráněna před vnikem vody z venkovní strany i vlhkosti z interiéru. V exteriéru je spára zároveň odvětrána. Odborně provedená RAL montáž je dále zárukou neprůvzdušnosti izolační spáry a vyznačuje se dobrými tepelnými i zvukovými izolačními vlastnostmi. Tento druh montáže je jasnou volbou při montáži oken a dveří do pasivních a nízkoenergetických domů a hodí se i pro instalace ve starších rodinných, bytových nebo panelových domech.

Mimo prodeje a následné montáže plastových, hliníkových nebo dřevěných oken a dveří se KW Fenstertechnik zabývá údržbou a seřízením oken. Se správně seřízenými okny předejdete drhnutí při jejich otevírání a zavírání a především zabráníte tomu, aby kolem těsnění profukoval vítr nebo zatékala voda. Součástí údržby oken je promazání kování pro bezproblémový chod okenních klik a dalších částí mechanismu a kontrola stavu těsnění. Poškozené těsnění je pochopitelně nutné vyměnit, jinak dochází ke zhoršení izolačních vlastností okna. Údržbu, seřízení a kontrolu oken se doporučuje provádět alespoň jednou za rok.

Výměna starých oken za nová se vyplatí

Jak už bylo zmíněno, pořízení nových oken je téma nejen při stavbě nového domu. Pokud mají okna u vás doma nejlepší roky za sebou, je na čase přemýšlet o jejich výměně. Výměna starých oken za nová je výhodná jak v případě dřevěných oken, která u některých dříve postavených domů už slouží i několik desítek let, tak u plastových oken instalovaných na přelomu tisíciletí. Za těch 20–25 let totiž konstrukce plastových oken výrazně pokročila, což se projevuje na jejich vlastnostech.

Jak se změnila konstrukce plastových oken? V rámci změn jejich konstrukce došlo zejména k přechodu k jiným profilovým systémům rámů oken – dříve byla obvyklá stavební hloubka 60 milimetrů, v současnosti stavební hloubka oken běžně přesahuje 70, nebo dokonce 80 milimetrů. Díky změně konstrukce navíc nedochází k postupnému snižování účinnosti plynové náplně.

Kromě plastových a dřevěných oken a dveří si můžete pořídit také okna a dveře s hliníkovými rámy, jež se mohou pochlubit mimořádnou odolností a vůbec nejdelší životností. Vyspělejší konstrukce a pokročilejší materiály s lepšími technickými parametry spolu se změnou výroby a procesu montáže u moderních oken a dveří zaručují nehledě na zvolený materiál to, že ve srovnání se zastaralými modely nabízí mnohem lepší tepelnou i zvukovou izolaci. Zvýšila se rovněž jejich odolnost – třeba u běžných plastových oken je dnešním standardem třída ochrany proti vloupání RC2, která stanovuje nároky na vyšší úroveň zabezpečení. Nová okna pak samozřejmě každému domu i bytu budou více slušet, a to zvenku i zevnitř.

Podobné příspěvky