|

Jak vybrat fototapetu tak, aby potěšila milovníky přírody

Donedávna byly tapety (a nezáleží na tom, o jaké šlo) spojovány především s něčím nemoderním a po všech stránkách zastaralým. Dnes však tento nevšední  typ dekorace na zeď zažívá opravdové oživení. 

Především fototapety s přírodními motivy se těší stále rostoucí oblibě. Mnohdy tvoří právě ony základní prvek, který poskytuje základ pro výzdobu a aranžmá interiéru – to zejména v případě dekorování ložnic nebo dětských pokojů. Například fototapeta les vám umožní skvěle popustit uzdu své fantazii, ovšem naopak fototapeta les v mlze dodá pokoji spíše nádech tajemna a nevšednosti.

Sázejte především na uvěřitelnost

A jak tento trend využít, aby byl interiér zařízen moderně, a při tom nade vším pochybnost stylově a noblesně? Není nic jednoduššího, než vsadit na opravdu poctivě vyvedené vzory a obrazy. Jen tapeta, která působí na první pohled opravdově, se může stát ideálním základem pro vaše bydlení. 

Fototapeta les jako nestárnoucí klasika

Pokud patříte mezi milovníky přírody, pak dbejte na to, aby jí bylo na tapetách k vidění opravdu hodně. Není to tak těžké, jak se to může zdát. Zapomeňte na časy, kdy byly tapety na stěně vidět doslova v každé místnosti v domě. A kdyby jenom to – velmi často zdobily i strop apod. Moderní tapety si však podobné ambice nekladou – ba právě naopak. 

Fototapeta lesní mýtiny v obývacím pokoji

Současné tapety totiž již nemají za úkol chránit zeď, ale slouží pouze jako dekorativní prvek. A právě proto u nich můžete popustit uzdu své fantazii. Pro začátek si pamatujte, že jimi bytoví architekti většinou zdůrazňují pouze jednu stěnu v místnosti a to obvykle tu nejviditelnější. Motiv tedy vybírejte tak, abyste se na něj opravdu chtěli co nejčastěji dívat. Je jen na vás, zda bude obývacímu pokoji nebo předsíni dominovat fototapeta podzimního lesa nebo spíše toho, který vás zve do svých útrob prostřednictvím tajemných právě rozkvetlých jarních sasanek. Další inspiraci najdete na https://myloview.cz/  Ovšem nezapomeňte na to, že byste zvolenému motivu měli přizpůsobit  i další ladění interiéru. Bez toho přijde celá vaše snaha při výběru absolutně vniveč.

Fototapeta les v mlze dodává nádech tajemna

Pokud nemáte rádi prvoplánový interiér, ale je pro vás důležitá spíše jeho myšlena, pak vsaďte na dekorace, které své zaměření návštěvníkům rozhodně neodhalí na první pohled. Mlha má v sobě punc tajemna už od počátku – tak proč jejího vlivu nevyužít i při zařizování interiéru? Opravdu na tom není nic tak složitého, jak by to na první pohled mohlo vypadat.

Fototapeta jako fotografie lesa v ložnici

Barvy v interiéru pak volte tak, aby odpovídaly námětu, který si zvolíte jako primární zaměření celé místnosti. Výběrem těch správných barev a dekorací tak můžete opravdu snadno vytvořit  atmosféru dané místnosti a perfektně také dokážete zdůraznit všechny její kvality. A právě moderní tapety nebo fototapeta v kombinaci s nápaditě vybranými doplňky dokáže u vás doma snadno vytvořit stylový interiér, za něhož by se bez nadsázky nemusel stydět ani dobrý bytový architekt.

Tapeta na zeď les a jak ji využít

Tapeta na zeď je po všech stránkách skvělým způsobem, jak zdůraznit styl místnosti. A to i ve chvíli, kdy vsadíte na klasiku, a nikoli na stále modernější fotoprovedení. I malované nebo tištěné tapety (leckdy s přírodní texturou) vám totiž dokážou udělat velmi dobrou službu. Aby tomu však tak opravdu bylo, musíte se zaměřit na to, co od své tapety požadujete. Především se zaměřte na zamýšlený efekt.

Lesní nástěnná malba v obývacím pokoji

Měl by váš nový designový prvek vnést do místnosti více barev? Chcete s jeho pomocí prosvětlit interiér anebo dokonce vizuálně zvětšit místnost? Nic z toho není pro dobře vybrané tapety problém. Ovšem měli byste pamatovat také na to, že skvěle dokážou skrýt některé nedostatky pokoje a jednoduchým (ovšem velmi efektivním) způsobem zaměřit pozornost všech hostů jinam.

A jakmile si určíte cíl, kterého chcete nalepením tapety dosáhnout, získáte rázem skvělý první krokem při hledání konkrétního provedení, vzoru a barvy vaší nové tapety. Vždy však dbejte an to, aby se vám zvolený motiv především líbil. Pokud by tomu totiž tak nebylo, nikdy byste nebyli s výsledkem své snahy spokojení. A to by byla rozhodně škoda. 

Podobné příspěvky