| |

Trendem pro topení jsou dřevěné polotovary, jakými jsou brikety a pelety

Krby a krbová kamna se vrátila do našich domácností. Dělají krásnou atmosféru a mnohdy zlevňují náklady na topení. Umožňují nám též zatopit si pouze příležitostně, když ještě nechceme do provozu uvádět celou topnou soustavu. Též pouze lokálně přitápět tam, kde máme vyšší požadavky na tepelný komfort.

Topení dřevem ano, ale kdo by se s ním štípal?

Někdy řešíme problém skladování, jindy nedostatek času i chuti pustit se do přípravy surového dřeva na topení. V dnešní době to ale není ani potřebné. Moderním trendem je topit dřevem, avšak v podobě dřevěných polotovarů. Těmi jsou dřevěné brikety a pelety.

Brikety? Pelety? Volba je jasná

Pokud máte klasická kamna ev. krb na dřevo, nemusíte vůbec nad ničím uvažovat. Volba je nevyhnutnou. Topit můžete pouze dřevěnými briketami. Ty se hodí pro topení v jakýchkoliv kamnech na dřevo. Pelety ne.

Pro topení dřevěnými peletami potřebujete vhodná peletová kamna nebo peletový kotel, které mají speciální hořák na pelety. Tento způsob topení můžete zvažovat tehdy, pokud měníte zdroj topení, tedy kamna ev. kotel, či měníte celou otopnou soustavu. Pelety samozřejmě výhody mají. Díky velkým zásobníkům umožňují topení bez přikládání po mnoho hodin, někdy dnů, či dokonce po celou topnou sezónu. Jde však o větší vstupní investice. Na druhou stranu získáte komfort stejný jako při topení plynem.

Kde si pořídit brikety a pelety na topení?

Dřevěné brikety i pelety nabízí firma OPTIMTOP. Nezáleží na tom, kde bydlíte, případně kam chcete dřevěné polotovary na topení přivézt. Společnost rozváží po celé České republice a dovoz je již od jedné palety zdarma.

Dřevěné brikety i pelety se nabízí balené a pytlované. Díky tomu se snadno skladují. Je to možné ve sklepě, v garáži, ale třeba i pod zastřešenou pergolou. Stačí, když budou chráněny před deštěm a sněhem.

Podobné příspěvky