|

5 důvodů, proč nemáte útulnou domácnost

Máte pocit, že vaše domácnost nevyzařuje teplo doma tak, jak jste si představovali? Nevzdávejte se, možná jste jen někde udělali chybu. Podívali jsme se na pět možných příčin.

1. Vsadili jste na minimalismus

Jedním z důvodů může být, že jste si chtěli svůj interiér zařídit minimalisticky. Minimalismus je v mnoha směrech žádaný a v interiérech je proto velmi oblíbený. Domácnost je pak obvykle velmi vzdušná, dobře prosvětlená a na první pohled působí velice vkusným a často až luxusním dojmem, přestože nemusí jít o interiér finančně nákladný.

Pokud se to ale přežene, chybí takovému interiéru duše. Místnosti působí chladně, a pokud je vybavení opravdu málo, může v nich zůstat i ozvěna.

Zkuste tedy místnost doplnit novými kousky nábytku, moderními žaluziemi či roletami a závěsy. A místo striktně minimalistického přístupu zkuste třeba hygge či interiér ve stylu Scandi

2. Převládají u vás chladné barvy

Sladili jste celý interiér do bílých či obecně světlých barev? Když se to přežene, interiér působí až sterilně – někdy se podobné interiéry připodobňují k nemocničnímu prostředí.

Pokud tedy máte světlé podlahy, stěny, nábytek i další doplňky, zútulněte domácnost sytými barvami. Ať už půjde o pokládku nových podlah, výmalbu, či jiné řešení, interiér bude určitě hřejivější.

3. Koupili jste špatné žárovky

Působí na vás interiér chladně především po setmění? Pak může být problém v tom, jaké máte doma osvětlení. Pozor totiž na to, že existují různé tóny interiérového osvětlení. A pokud tomuto faktoru nevěnujeme pozornost, můžeme omylem zakoupit osvětlení s tónem studená bílá. Ta přitom imituje denní světlo, člověk je ale historicky večer zvyklý na teplé tóny, které jsou podobnější ohni či zapadajícímu slunci (světlo je zbarvené mírně do žluto-oranžova). Zejména v obývacím pokoji a v ložnici by teplá bílá měla být samozřejmostí.

4. Zapomínáte na doplňky

Interiér lze snadno zútulnit pomocí doplňků. Pořiďte si pokojové rostliny, na stěny umístěte poličky, které zaplníte svými oblíbenými věcmi – ať už fotografiemi rodiny, knihami, porcelánem, či suvenýry z dovolených. Chybět nesmí ani nástěnné hodiny a obrazy. Doplňky jsou duší každé místnosti.

5. Jděte na to od lesa, pořiďte si krb

Pokud se vám ani přes veškerou snahu nedaří interiér zútulnit a teplo domova vám z něj zkrátka nevyzařuje, existuje jeden tip, který funguje vždy. Teplo domova do každé domácnosti přinese oheň. Interiérový krb v obývacím pokoji funguje spolehlivě. Nemusí přitom jít o krb, který potřebuje spoustu prostoru a tuhá paliva. Pořídit lze i dekorační plynové krby s malým plamínkem. A pokud ani to není možné, zkuste si večer alespoň zapálit svíčku.

Podobné příspěvky