| | |

Moderní vychytávky do domácnosti, které musíte mít

O chytré domácnosti jste už pravděpodobně slyšeli. V záplavě stovek zařízení, která využijí jen opravdoví nadšenci, jsou ale tak trochu ve stínu technologie, které fungují skvěle a i vy je musíte mít. Nejen na ně se v dnešním článku zaměříme.

Dálkově řízené vytápění

Vlastníte více nemovitostí, nebo jste často na cestách? S pomocí chytré domácnosti můžete ovládat teplotu uvnitř stavby na dálku přes internet. Stačí na topení umístit chytré hlavice, které jsou kompatibilní s vaším chytrým telefonem.

Hlavice na základě teploty v místnosti regulují intenzitu vytápění. Aktuální požadovanou teplotu navíc můžete přes svůj chytrý telefon ovládat odkudkoliv, třeba ze zahraničí. A doma či na chalupě si tak předem můžete jednotlivé místností vytopit.

Nekonečné možnosti osvětlení

Osvětlení místnosti, to už zdaleka není jen „zapnout“ a „vypnout“. Na lustr do ložnice si nezapomeňte instalovat plynulý tlumič intenzity osvětlení. Můžete tak nastavit příjemnou intenzitu světla přesně tak, jak se vám to zrovna hodí.

V předsíni zase využijete detektory pohybu a světlo tak bude svítit jen ve chvíli, kdy to bude opravdu potřeba. Zbytečným svícením v místnostech, ve kterých nikdo není, se vyplýtvá s běžnými vypínači spousta zbytečné energie.

Kromě automatického spínání či regulace intenzity můžete s chytrými žárovkami regulovat také barevné spektrum, přes den budete svítit studenou bílou, večer teplou bílou, abyste si nenarušovali spánkový režim.

Dokonalé pokrytí internetem

Trápí vás špatný signál wifi? Pořiďte si wifi extendér. Ten dokáže z místa, kde je signál z routeru ještě dostatečný, wifi rozšířit do dalších místností. Máte-li tedy například router na jedné straně domu či bytu, s pomocí extendéru, který umístíte doprostřed domácnosti, pokryjete také místnosti na druhé straně.

Druhou variantou je šíření internetu v rozvodech elektřiny. Na jedné straně bytu zapojíte speciální spotřebič, díky kterému bude možné internet šířit do všech dalších elektrických zásuvek. Jde o skvělé řešení, které funguje i ve starších stavbách.

Maximální úroveň zabezpečení

Chytrá domácnost má skvělé využití v oblasti zabezpečení. V rámci prevence můžete například načasovat spínání světel i v době, kdy doma nejste (navenek to tedy bude vypadat, že uvnitř někdo je). Jen opravdu otrlý lupič si troufne vloupat se domu, ve kterém se něco děje.Zapomenout ale nesmíme ani na bezpečností detektory pohybu či bezpečnostní kamery. Na svůj chytrý telefon tak okamžitě dostanete informaci v případě, že uvnitř domova někdo je. A nemusíte investovat desítky tisíc korun do nákladných bezpečnostních systémů.

Podobné příspěvky