| | |

5 tipů pro vytvoření originální interiéru v přírodním stylu

Když se řekne přírodní styl, nemusíte si hned představovat vyloženě strohé zařízení bytu bez moderních prvků. I tady je možné elegantně skloubit krásu přírodních materiálů v moderním hávu. Podívejte se na 5 tipů, díky kterým zvládnete hravě vytvořit krásný přírodní interiér.

1. Jednoduchost je přítel

Originalita často nespočívá v tom, kolik věcí jste schopni dostat do omezeného prostoru. Naopak jde o schopnost vytvořit něco mimořádného s použitím jen několika málo věcí. Výsledek je navíc nejenom esteticky příjemný, ale hlavně praktický. Nemusíte dlouho rovnat všechny věci na své místo, protože celý systém je velmi jednoduchý.

2. Na přelomu s jinými styly

Přírodní styl se snoubí s dalšími styly pro vybavení interiéru, jako je například provensálský a venkovský. Hodí se nejrůznější rustikální prvky a jistě si vyberete i v kategoriích s nábytkem určených pro skandinávský styl.

3. Dřevo ve všech podobách

Jak již název stylu napovídá, hlavními hrdiny jsou přírodní materiály v čele s dřevem. Vždyť dřevěný nábytek je tak krásný a stejně tak zeď s kamennými obklady. Opravdoví milovníci přírodního stylu si pořizují rovnou celé dřevostavby.

4. Využijte co nejvíce prostor

Je radost zařizovat nádherně řešený a velký byt, kde se dají využít nejrůznější zajímavosti, jako jsou například dekorativně působící trámy. Když přidáte přírodní podlahy a vyladíte stěny, nádherný výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Přidáním světlých barev navíc prostor ještě o kousek rozšíříte a získáte příjemnou atmosféru.

5. V přímém spojení s přírodou

Pokud vlastníte zahradu s terasou a máte přírodu na dosah, vytvořte si k ní krásný vstupní můstek v podobě venkovního posezení. A když bude venku zima, můžete se posadit dovnitř k pracovnímu stolu s přímým výhledem na zahradu. V prostorech s podobnými možnostmi by snad byl hřích aplikovat jiný interiérový styl.

Podobné příspěvky