| |

Jak na obývací pokoj v provensálském stylu

Jemná vůně levandule, útulný pokoj a přívětivá atmosféra. Přesně tohle představuje zařízení pokoje v provensálském stylu. Podívejte se, jak jednoduše a efektivně zařídit překrásný pokoj odpovídající vašim představám.

Se světlým interiérem zazáříte

Velký plus získáte v okamžiku, když máte prostorný a přirozeně světlý interiér. Ten je radost zařizovat a příliš se nemusíte bát ani tmavších odstínů fialové či olivové. Naopak pro majitele menších obývacích pokojů s nepříliš velkými okny, je nejlepší zvolit světlé barvy v podobných odstínech. Kontrasty mohou dodat dynamiku, je však potřeba to s nimi nepřehnat.

Dominantní sedací souprava

Každý obývací pokoj se neobejde bez pořádné sedací soupravy. Platí to i tady. Do provensálského stylu se hodí čalouněné sedací soupravy v pastelových světlých barvách. Jestli půjde o velkou sedačku, či pouze malou pohovku, záleží na vašich prostorových možnostech.

Pastelové barvy a květinové motivy

Když se řekne Provence, většina lidí si představí lány plný levandulí, poklidné vesničky a všudypřítomnou vůni. Dostaňte trochu z této nádherné atmosféry i do svého domova s pomocí vybavení v jemných barvách, jako je fialková, světlé odstíny růžové, žluté a podobně.

Nezapomeňte na drobné dekorace

Pokoj není kompletní, dokud se v něm nebudete cítit jako doma. Obývací pokoj je místem, kde hostíme návštěvy a trávíme chvíle odpočinku. Měl by tedy naplno vystihovat to, jací jsme a jak chceme mít zařízené místo, kde žijeme. Do provensálského stylu se hodí květinové dekorace a chybět by neměla ani váza s květinou, která pomůže připojit typickou příjemnou vůni.

Vybavuje si někdo z vašich známých domácnost a rádi byste darovali něco originálního? Vhodným dárkem jsou dárkové poukazy z Darujpoukaz.cz, kde si obdarovaný sám vybere z velkého množství dekorací a doplňků pro svůj útulný domov.

Podobné příspěvky