| | |

Krásné a moderní bydlení v přírodním stylu. Jak na to?

Interiér v přírodním stylu může mít mnoho podob. Od moderního skandinávského stylu až po opravdový eko design. Bydlení v přírodním stylu může mít tolik tváří, kolik mu propůjčíte. Základem jsou přírodní materiály. Výsledek působí uklidňujícím a útulným dojmem.

Skandinávský styl je moderní a jednoduchý

Jednou z možností, jak si vytvořit přírodní styl, který bude zároveň působit moderně a prakticky, je skandinávský styl. Ten pracuje s jednoduchým designem a využívá přírodních materiálů, jako je dřevo, sklo a kámen. Často se objevují velké prosklené plochy a důraz je kladen na využití co nejvíce světelných zdrojů. Oblíbené jsou prvky s dekorem dřeva, kontrastní bílá s černou a odstíny šedé.

Venkovský styl

Klasický venkovský styl se vyznačuje oblibou v dřevených materiálech. Vyskytují se prvky z klasických chat a chalup. Na druhou stranu je potřeba zmínit, že pod venkovským stylem si rozhodně nemusíte představovat pouze interiér imitující venkovní chalupu. Naopak se může jednat o velmi moderní, stylový a útulný interiér.

Co potřebujete pro interiér v přírodním stylu?

Nejlepším výchozím bodem pro vytvoření pěkně vypadajícího přírodního stylu jsou světlé prostory. Dobře se pracuje s cihlovou stěnou. Často se využívá dřevěná podlaha, ale zakomponovat můžete i kamennou podlahu. U přírodního interiéru se snažíme získat co nejvíce přirozeného světla. Do každého přírodního interiéru se skvěle hodí květiny. V zásadě se dá říci, že pro vytvoření vlastního bydlení ve vybraném přírodním stylu potřebujete mít představu o tom, co od daného interiéru očekáváte a doplnit ji o vhodně zvolený nábytek z přírodních materiálů. Výsledkem budete jistě mile překvapeni a síla přírody vás bude nabíjet.

Podobné příspěvky