| |

5 tipů na zařízení funkční a krásné kuchyně ve skandinávském stylu

Vzdušný, jednoduchý a s přírodou spojený skandinávský styl vytváří příjemně působící kuchyň. Základem je co možná nejefektivnější využití prostoru a minimalismus. Nápadným znakem je vždy uklizená kuchyňská linka.

Světlé barvy pro optické zvětšení prostoru

Ve skandinávských kuchyních se pracuje hlavně se světlými barvami, které opticky zvětšují prostor. Dominantní je bílá doplněné o odstíny šedé. Využívá se i kombinaci s odstíny hnědé. Občasné kontrastní řešení působí elegantně a dodává celé místnosti dynamiku.

Dřevo, kámen a sklo

Celý skandinávský styl se pyšní svou jednoduchostí, i co se týká používaných materiálů. Hlavní roli hrají dřevo, kámen a sklo. Oblíbené jsou masivní jídelní stoly doplněné o dřevěné židle.

Práce s osvětlením

Cílem skandinávského interiéru je vypadat přívětivě a útulně i během chladných a temných zimních měsíců. To vyžaduje další zdroje světla. Bohové lampičky a více druhů osvětlení jsou téměř vždy tou správnou volbou. Nejen že na vaření dobře uvidíte, ale kuchyň se krásně rozzáří. Navíc díky úsporným žárovkám nebudou ani účty za elektřinu vyšší.

Drobná dekorace přidá na útulnosti

Aby všechno nepůsobilo neosobně a až příliš jednoduše, hodí se doplnit na kuchyňskou linku či na stůl drobnou dekoraci v podobě vázičky s květinami, květináče s bylinkami, ale i vkusně uložených pěkných kuchyňských potřeb.

Maximální využití prostoru

Cílem skandinávské kuchyně je ponechat co možná nejvíce místa vzdušně volného. To znamená, že všechny skříňky by měly navazovat a spolu se spotřebiči vytvářet jeden kompaktní celek. Ušetříte tím nejen prostor, ale získáte i kuchyň, kde máte všechno na dosah. Navíc v kombinací se světlými barvami zvětšíte i menší prostor. Není nezbytně nutné pořizovat si nábytek na míru, ale často stačí, když chytře vyberete skříňky a zvolíte k nim odpovídající spotřebiče. Promyšlený návrh je základem krásné kuchyně.

Podobné příspěvky