|

Druhy bankovních účtů pro děti i dospělé

Ve světě financí existuje nespočet bankovních produktů. Kromě klasického bankovního účtu máte na výběr účty s přidanými službami. Jak se v účtech vyznat a co všechno vám mohou nabídnout?

Klasický běžný účet

Běžný účet je základním produktem, které banky nabízejí. Výhodou pro vlastníky tohoto účtu je jednoznačně snadná manipulace s financemi. Získáte přehled o všech příchozích i odchozích platbách. A díky dodatkové službě ve formě internetového bankovnictví máte své peníze pod dohledem téměř kdekoliv. Většina klasických běžných účtů nabízí zřízení i vedení zdarma. K tomu všemu máte k dispozici platební kartu pro výběry z bankomatů a k bezkontaktním platbám. Tu si založíte na pobočce nebo online z pohodlí domova.

Dětský účet

Pokud máte děti a chcete je naučit hospodařit s penězi, založte jim dětský účet. Ten je vhodný pro děti i studenty. Kapesné jim můžete zasílat prostřednictvím trvalého příkazu a navíc v rámci internetového bankovnictví zkontrolujete, jak s penězi nakládají a jak jsou na tom ohledně finanční gramotnosti. Tak jako u běžného účtu lze i k tomu dětskému založit platební kartu a internetové bankovnictví pomocí mobilní aplikace.

Účet v cizí měně

Účet v cizí měně (devizový účet) lze otevřít v jakékoliv měně, přičemž nejčastější měnou je euro a americký dolar. Tento účet je vhodný pro studenty na výměnných pobytech nebo pro zaměstnance, kteří přijímají platby od svých zaměstnavatelů ze zahraničí. Využít ho můžete na služebních cestách mimo ČR nebo například pro příjem peněz z nájmu nemovitosti mimo tuzemsko. Hlavní výhodou je snížení rizika souvisejícího se změnou kurzu. K účtu patří možnost zřízení embosované platební karty (karty s reliéfem), která umožňuje placení i v provozovnách bez elektronického platebního terminálu. Pokud takový provoz (většinou v méně hospodářsky rozvinutých zemích) disponuje mechanickým snímačem, otiskne údaje z vaší karty na účtenku a tu následně podepíšete.

Finanční nadstandard

Pokud máte zájem o klasický účet, ale rádi byste zároveň mírně zhodnotili svůj zůstatek, je pro vás ideální spořicí účet. Ten nabízí většinou přívětivou úrokovou sazbu, současně máte své finanční prostředky k dispozici s minimální výpovědní lhůtou (například jeden den), stačí je převést ze spořicího účtu na ten běžný. Obyčejně ho založíte zdarma a bez nutnosti vedení klasického účtu u dané banky a internetové bankovnictví je samozřejmostí.

Podobné příspěvky