Jak vybrat tiskárnu aneb Jaké existují druhy a který zvolit?

Chcete si pořídit do své domácí kanceláře tiskárnu, ale nevíte, jakou vybrat? Než se vrhnete do nakupování, zaměřte se na klíčové parametry, ale také na očekávání, která od přístroje máte. Podle čeho byste měli tiskárnu vybírat?

Vaše požadavky jsou na prvním místě

Nejspíše se třesete na technické parametry a detailní informace ohledně tiskáren. Jenže to je při výběru té správné tiskárny až druhořadá věc. Na prvním místě jsou totiž vaše očekávání a požadavky. Nejprve se proto zaměřte na to, jak často hodláte tiskárnu využívat a k jakým účelům má vlastně sloužit. Pokud vám stačí vytisknout jen pár stran týdně, vsaďte raději na levnější inkoustovou tiskárnu. Zajistí vám příjemnou kvalitu za dobré peníze a pro vaši domácí práci to bohatě postačí.

Laserové tiskárny

Možná, že jste dospěli do bodu, kdy hledáte spolehlivějšího parťáka pro tisk dokumentů, nebo dokonce chcete pořídit tiskárnu do práce. V takovém případě zainvestujte spíše do kvalitní laserové tiskárny.Provozní náklady na pořízení náplně do tiskárny nejsou vysoké, nicméně to je vykoupeno dražší pořizovací cenou. Ideálně si vyberte takovou, která zvládne jak černobílý, tak i barevný tisk. Díky tomu můžete tisknout i fotografie a obrázky ve vysokém rozlišení.

TIP: Tiskárna je zařízení, o které se musíte pravidelně starat. Proto si vždy při pořizování tiskárny dohledejte, jaký servis daný přístroj vyžaduje.

Multifunkční tiskárny

Pro nejnáročnější zájemce o tiskárnu se nabízí možnost pořízení té multifunkční. A co taková multifunkční tiskárna umí? Nejen že zvládne tisknout barevně i černobíle, ale také skenuje, kopíruje nebo odesílá soubory do e-mailové schránky. Takto nabušený stroj se nejlépe hodí do větších kanceláří nebo pro menší tým lidí, který dokáže naplno využít potenciál přístroje. U multifunkčních tiskáren počítejte s vyšší pořizovací cenou než u inkoustových či laserových tiskáren, na druhou stranu máte hned několik zařízení v jednom.

Podobné příspěvky