|

Inspirace na zařízení ložnice ve skandinávském stylu

Ložnice je místem, kde trávíme velké množství času. Mělo by se jednat o naši osobní oázu, kde se budeme cítit příjemně a ve svém vlastním světě. Pokud je vám blízký jednodušší skandinávský styl s nádechem přírody, podívejte se na pár inspirací, jak dosáhnout vysněné severské ložnice.

Jednoduché kontrastní kombinace

U skandinávského stylu si můžeme všimnout jisté kontrastnosti. Důležitou roli hrají hlavně světlé prvky, které mají za úkol opticky zvětšit prostor. Oblíbená je světlá podlaha z přírodních materiálů, jako jsou dřevo nebo kámen. K tomu můžete připojit nábytek laděný do tmavých barev a budete mít vystaráno.

Přírodní materiály v hlavní roli

Severský styl klade důraz na využívání přírodních materiálů. V moderním provedení je oblíbený dřevěný nábytek ideálně z masivu. Ten bývá ve svém původním decoru, případně s jednoduchým jednobarevným nátěrem. Zkuste si představit pořádnou masivní postel, vedle které strojí malinký noční stolek a u stěny je pořádná dřevěná skříň. Tom se říká pořádná severská ložnice s pravým nádechem přírody.

Dominantní postel

Co se týká výběru postele, vsaďte na to, co vám vyhovuje. Vyšší, nižší, větší, menší, s nebesy nebo bez. Do skandinávského stylu se dá dosadit celá řada variant a pravidla nejsou striktně dána. Klasikou je dřevěný masiv, ale konkrétní model a provedení už záleží pouze na vašem vkusu a prostorových dispozicích.

Funkční dekorace

Důležitým poznávacím rysem každého pokoje zařízeného ve skandinávském stylu, je hlavně funkční jednoduchost. Většina věcí sloužících jako dekorace má i své jiné použití. Ať už se jedná o stylový budík či lampičku na nočním stolku vedle postele. Vyvarujte se přílišného hromadění nic neříkajících dekorací a snažte se vytvořit co možná nejvíce vzdušný prostor s útulnou atmosférou.

Podobné příspěvky