| |

Efektivní a rychlé stěhování svépomocí: Co vše si rozmyslet předem?

Když se vysloví výraz stěhování, mnohým lidem naskočí husí kůže. Představí si především spousty času stráveného přenášením a převážením různých věcí. Stejně tak se jim asi vybaví fyzické vyčerpání a bezmoc při tahání těžkého nákladu do vyšších pater budov. Stěhování ale nemusí být extrémně náročné. Tedy alespoň za předpokladu, když si všechno dokonale promyslíte předem. Že nevíte, o jaké aspekty se jedná, a neradi byste na něco zapomněli? Jste na správné adrese. Poradíme vám, jaké základní kroky je zapotřebí podniknout.

Přesný časový harmonogram

Hned na počátku si precizně rozvrhněte, v jakých dnech bude stěhování probíhat. Pokud to jde, vyplatí se spíše volit jiná roční období než zimu. Jestliže plánujete v kratším intervalu, berte v potaz i počasí. Měli byste také vědět přibližný objem všech věcí, jež se transportují z jednoho místa na druhé. Určitě se vyplatí vědět, v jakém množství kartonové krabice, nábytek, elektroniku a ostatní věci budete přenášet a poté převážet na jiné místo. Zkuste si i odhadnout, jak dlouho celá operace potrvá.

V čem budete stěhovat jednotlivé věci?

Velké zařizovací předměty bude zapotřebí opatřit bublinkovou fólií, aby nedošlo k jejich poškození. Malé věci byste měli dát do pevných krabic a postupně je odnosit na místo určené. Zapomeňte přitom na staré krabice od banánů anebo jiných potravin, jež jsou tradičně k dispozici zdarma v supermarketech! Vystavili byste se tak nepříjemnému riziku případného poničení stěhovaných věcí. Optimální jsou specifické krabice na stěhování z pevného kartonu a s uchy pro jednoduché uchopení.

Nezapomeňte na odvoz a hrubou sílu

Při plánování celého průběhu stěhování nesmíte zapomenout ani na vypůjčení dodávky anebo objednání spedičních služeb. Stejně tak musíte mít zajištěné pomocníky pro odnos a odvoz těžkých břemen. Čím více lidí najdete, tím stěhování urychlíte. S dobrou partou se to zvládne bez problémů a zažijete i legraci.

Podobné příspěvky